Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Kötelező a húsvét? Nálunk már...

Kötelező a húsvét? Nálunk már csak olyan kényszeres ünnep, én meg utálom, jönnek még idegenek is locsolni a pénz végett. Legszívesebben elmennék húsvétkor valahová, de a családom nem nézné jó szemmel. Nálatok is így van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 12:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a húsvétot. Olyan érdekes, nekem mindenhez illatok kapcsolódnak, pl. a húsvét illata a fű szag, a tojás szag, a sonka illat, meg a friss fonott kalács illata. Ha ezeket megérzem, rögtön elfog az a gyerekkori hangulat. Nincsenek emlékeim az ilyen tipikus falusni húsvétokról, mert világ életemben városi voltam, így nekem az a húsvéti hangulat a mérvadó, ami gyerekkoromban otthon megvolt. És ezt nagyon szeretem. Meg egyáltalán, az ünnepeket szeretem.

Viszont a locsolást nem nagyon bírom. A családom férfi tagjai oké hogy meglocsolnak, mert szokás, ezzel nincs semmi bajom. De azt már kislány koromban is utáltam, amikor szódával, vízzel valaki el akart áztatni. Sose értettem, hogy mi benne a poén, hogy úszik az egész előszoba, én meg öltözhetek át és szeríthatok hajat. Meg azért sem rajongok, ha idegenek becsöngetnek, aztán viszik a pénzt, mert persze csak annak örülnek. Tavaly előtt sokan próbálkoztak, olyanok, akik tényleg vadidegenek voltak, hát úgy döntöttem, hogy na ezt többet nem, tavaly már kiraktam egy papírt az ajtóra, hogy "Nincsenek lányok, nem kérünk locsolást."

2010. márc. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Egyáltalán nem. Engem csak a potyázó cigányok zavarnak, de magát a húsvétot és a hozzá kötődő szokásokat szeretem.
2010. márc. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

Magát az ünnepet szeretem, de a locsolkodást nem és már évek óta kerülöm is. Azt szeretem benne, amit minden ünnepben: együtt a család, közösen csinálunk valamit (jelen esetben, húsvétkor általában kirándulunk), jól érezzük magunkat és élvezzük, hogy több időt tölthetünk együtt, mint a hétköznapokban. Imádom a gyerekek arcán az örömöt (igenis tudnak apró dolgoknak is örülni!), szeretek együtt ebédelni anyukámmal és más, nem velünk lakó családtagokkal, kicsit velük is több időt tölthetünk, jó érzés együtt lenni.

Ezt szeretem. A locsolkodás elől évek óta "elszöktünk", mára az ismerősök már megszokták, hogy úgysem vagyunk otthon, idegeneket meg nem engedünk be és kész, így akár el se kell mennünk otthonról.

Nem hagyom, hogy az ünnepeink a pénzről szóljanak! :)

2010. márc. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
48%
Én elmegyek húsvéti misékre, mert azt tartom, de a locsolókat nem fogom várni és nem érdekel, ki mit szól, elmegyek itthonról, amúgy már a család se igazán tartja, a rokonok távol laknak, idegent nem engedünk be, legfeljebb anyuhoz jön 1-2 tanítványa (9-10 évesek).
2010. márc. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi bezárkózunk, vagy kirándulunk. Nem várjuk meg a locsolókat, akik kisfiúk, és pénzt, vagy alkoholos italt kérnének cserébe.

Szóval, aki sok locsolót kíván nekem, az nem tudja, hogy mit beszél. Biztos azt hiszi, hogy az udvarlók locsolnak. Hát nem.

Azért majd a vőlegényemnek megengedem.

2010. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!