Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ez a szokás nem állatkínzás a...

Ez a szokás nem állatkínzás a disznóvágást illetően? (lent)

Figyelt kérdés

Keresztapámék vágás előtt mindíg levágják az állat farkát és füleit úgy hogy még él! De közben persze 6 legalább 100 kilós ember tartotta...unokatesóm sírt is:(

Ezt máshol is csinálják?


2013. jan. 24. 19:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Megértem már jó néhány évtizedet, de ilyet még nem hallottam. Arról kellene ugyanezeket levágni, aki ezt egy élő állattal megcsinálja. Szerintem állatkínzás címén még büntethető is, ha feljelentik.
2013. jan. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
De az, szerintem is jelenthető. Levágás után miért nem jó nekik? ááááá
2013. jan. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
93%

Állatkínzás, és bűncselekmény is egyben. Felfüggesztett börtönbüntetés simán befigyelne nekik, ha a hatóságok tudomására jutna ez a dolog. Erről tájékoztasd őket (mármint keresztapádékat).

Az én keresztapám meg egy időben úgy vágta a disznót, hogy előbb kötelet raktak a szájába és a lábára. A szájánál fogva a szegény állat kifeszítette magát (ő ugyanis hátra ment volna, nem előre amerre húzták). Ahogy szépen kifeszítette magát, szemből a fejsze tompa végével nagy erővel a homlokára csapott az állatnak. Az ugye összeroskadt (lefogtuk), és gyorsan szíven szúrták addig.

Megesett, hogy véletlenül nem találta el jól, és a szemét is kiverte, meg 34 ütést is rámért. Brutális és borzalmas volt. Persze az ember nem jelenti fel a közeli rokonát, de nagyon elítéltem ezen módszerét. :S

2013. jan. 24. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
Nem hiszem el. Mi értelme lenne?
2013. jan. 25. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
Mert hogy egy valaki hülye, olyan van, de hogy még 6 aszisztáljon hozzá? Vagy hülye az egész família?
2013. jan. 25. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A családban rendszeresen van disznóvágás, de ilyen visszataszító, aljas dologról még sosem hallottam. Mi értelme, miért csinálják? Akkor kell levágni, amikor már meghalt.

Nem csodálom, hogy unokatesód sírt, én is kiborultam volna.

2013. jan. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

*3-4 ütést


Mustafa33. Létezhet, hogy kerülhetsz olyan környezetbe, ahol aszisztálnod kell hozzá.

A háborúkban is mennyi ember öl embereket, aztán merem állítani, hogy a 99%-uk a háború nélkül az életben nem jut el odáig, hogy embert öljön, és még ezeknek is a túlnyomó többségben még gondolatban sem lenne rá indíttatása.

Ha beleszületsz egy családba, ahol így ölik a disznót, és már gyerekként is aszisztáltál, akkor ha betöltöd a 18-at, akkor sem fogod azt mondani, hogy én ezt nem csinálom tovább. Elítéled, elmondod a véleményed, de ennyi.

2013. jan. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 mustafa33 ***** válasza:
100%
Én megmondtam mindjárt az első alkalommal az apósomnak, hogy hova tegye az orfogóját (dühösen és vulgárisan). Erre morogva előszedte negyven éve eldugott zsírospapírba csavart manlichert és az ólban fültövön lőtte. A következőhöz már vett egy legális disznólövőt.
2013. jan. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
én följelenteném a p*csába ha keresztapám ha nem, má csak azért is hogy olyan aberált barom, hogy a gyereket ilyen "élménynek" teszi ki. De minimum megfenyegetném, hogy többet ilyen ne legyen. Persze az ilyen embereken nem segít semmi, a törvény meg nem hatásos. Na mind1 minimum elverném a száját annyi biztos...
2013. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ilyen biztos nincs, sztem kamu kérdés.
2013. febr. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!