Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Német Farsangi szokásokat...

Xy-1 kérdése:

Német Farsangi szokásokat tudnátok mondani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Német Farsangi szokásokat tudnátok mondani nekem párat,ha lehet minnél többet



2013. febr. 2. 10:46
 1/4 kilien válasza:
ha nem farsangozól,nem lesz szerencse az életedbe.
2013. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]

--------

Remélem el tudod olvasni....:)

2013. febr. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

2. válaszoló! Küldhettél volna hozzá egy fordítót is!

Amúgy nem vagyok annyira jártas ebbe a témában.

2013. febr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Németországban a farsangi időszak utolsó keddjén rendezik az ún. Narrenfest-et, azaz bolondok keddjét. De a német nyelvterületen szokás még a Weibermühle (csodamalom) is, ami arról szól, hogy egy fiatal férfi csúf öregasszonyt vesz feleségül, s a molnár kellő jutalom ellenében fiatal lánnyá "őrli vissza" az asszonyt.

Ausztriában a karintiai Villachban farsangszombaton az egész város jelmezbe öltözik, még az eladók is maszkokban szolgálják ki a vásárlókat, a polgármester pedig egy napra átadja hivatalát a farsangi hercegnek, Fidelius-nak."


Az is érdekes lehet, hogy a farsang német eredetű szó.

Ha valaki nem tudná. Én legalábbis nem tudtam. :)

"A farsang a német fasen, faseln (mesélni, pajkosságot űzni) szóból ered, a vígság azon időszakát jelzi, mely a húsvéti nagyböjtöt megelőzi. A farsangot rendesen vízkereszttől, azaz jan. 6-ától hamvazó szerdáig, a nagyböjt első napjáig számítják."

2013. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!