Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tudnátok mondani furcsa népi...

Tudnátok mondani furcsa népi szokásokat, cselekvéseket?

Figyelt kérdés

Egy házi feladathoz kellene. Külföldi, hazai, bármi jöhet.

Olyanokra gondolok pl, hogy a japánoknál tiszteletlenség, ha társaságban orrot fújnak, emiatt szipognak, ami meg ugye az európai ember számára gusztustalan.



2012. okt. 24. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
a zsidók házasságkor összetörnek valami üveget
2012. okt. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden nepszokas "furcsa"

Pl. mi a frasznak kopognak az emberek bal kezzel, a kozepso ujjal, alulrol felfele egy fan, mondvan, hogy "lekopogom..." - nem furcsa?

Vagy, amikor videkre mesz, sok helyen latsz lopatkot az ajto mellett felszogelve.

Vagy, hogy szilveszterkor olmot ontenek, vagy decemberben Luca-szeket faragnak.

Es a husveti locsolkodas???

Szerintem mindegyik furcsa, minden nepszokasnak van magyarazata, de megiscsak furcsa mindegyik...

2012. okt. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Kameko-san ***** válasza:
67%

Japán:

- a WC-be csak egy külön-arra a célra tartott-papucsban lehet bemenni

- a gyerekeknek 15 éves korukig hagyják megnőni a hajukat

- a gyász szín náluk a fehér


francia:

- evés közben a kezet az asztalon kell tartani

- a szalvétát az ölünkbe kell helyezni

- a fogás végén kenyérrel ki kell tisztítani a tányért (éttermekben nem)


Ennyi jutott eszembe. Lehet, hogy szerinted nem mind furcsa, de azért remélem van valami hasznos is közte :)

2012. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 mustafa33 ***** válasza:
Előző, az ólmot a lányok András napkor öntik.
2012. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"franciaa fogás végén kenyérrel ki kell tisztítani a tányért"


Hát ezt honnan vetted?

Szó sincs róla! Egyáltalán nem illik kitörölni a tányért, sem kenyérrel, sem mással. A szószos ételeknél lehet kés helyett kenyérrel a villára tolni a húsdarabokatm de csak otthon. A salátát viszont szigorúan tilos késsel enni. Legalábbis Franciaországan.

2012. okt. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kameko-san ***** válasza:
93%
Nem pont azt írtam, amit te idézőjelben írtál, de mindegy. Egy ismerősöm (barátnőm keresztanyja) mondta, ő volt már kinn Franciaországban huzamosabb ideig, ezért gondoltam, hogy igazat mond. De lehet, hogy ez csak feléjük volt szokás. Az a késes-salátás dolog tényleg érdekes. Bár én még nem ettem késsel salátát :)
2012. okt. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 mustafa33 ***** válasza:
No a franciák sem találták fel a spanyol viaszt, a túrós csuszát sem szokás késel enni ☺.
2012. okt. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A bolgárok a NEM és az IGEN-t (amikor a fejbiccentés és bólintás van) pont az ellentétével csinálják. Ha azt mondják, hogy yes, olyan fejmozdulatot tesznek, ami a magyar számára 'no'-t jelent. és ugyanez, ha 'no'-t mondanak, akkor a fejük 'yes'-t jelez. Hát jó sok idő, mire megtanulja az ember, hogy nekik ez fordítva van!! :D
2012. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 mustafa33 ***** válasza:
11%

Előző, "a magyar számára no-t jelent".

No, ezel mellé lőtél mert a "no" magyar számára igent jelent, angol számára nemet. ☻

A yes meg magyar számára azt jelenti, hogy tünizel angol tudásoddal, de vajon tudz e magyarul is?

2012. okt. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%

Nem a bolgár "no"-ra gondoltam: не.

Bocs. Hanem az angol no-ra gondoltam. Igaz. hogy "tünizem " az angol tudásommal, mert bátorkodtam egy yes-t és no-t beletenni a kommentembe. Nem hittem, hogy ez felvágásnak tűnik.

2012. okt. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!