Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy sok országb...

Miért van az, hogy sok országban sértésnek veszik, ha valaki nem alkudik?

Figyelt kérdés

Főleg az arabokról van szó.

Régen azt hittem, hogy ez csak a Brian életében van a lopótökkel, de azóta egy csomó helyről hallottam, hogy a piacon "alkudni kell, különben megsértődik". Ezt egyáltalán nem értem, de mindig az a válasz, hogy "ők egyszerűen ilyenek".

Ezt tényleg nem értem, teljesen logikátlan. Inkább nem örülnie kellene, hogy magasabb áron tudta eladni árut? Nem könnyebbség neki, hogy valaki nem akar baromkodni az árakkal, hanem kifizeti rendesen?



2013. febr. 2. 19:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nos én nem voltam még ilyen helyen, de különféle kultúrákról olvastam különböző szempontból, mert érdekelt.

Az az elgondolásom, hogy őket szórakoztatja ez a tevékenység. Eleve be van kalkulálva, ilyenek a szokásaik és ha ez elmarad, veszteség éri őket, amit nem kompenzál a magasabb eladási ár.

Persze ez alig több a fenti "ők egyszerűen ilyenek" megjegyzésnél de mégis magyarázat.

Nálunk is dívik hasonló jelenség, p,.: vidéken a vendégeskedés, amikor a háziaknak illik kínálgatni a vendéget, aki szabódik és megsértődne, ha nem kínálnák többször.

2013. febr. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A zsidóknál is így van , szeretnek alkudozni.
2013. febr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"veszteség éri őket, amit nem kompenzál a magasabb eladási ár"


ez mondjuk kimondva tényleg elég vicces :D

de valóban ez van

2013. febr. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért veszik sértésnek mert a nem alkudozással azt közvetíted feléjük ,hogy nem akarsz társalgásba ereszkedni velük, különbnek tartod magad és ez irritálja őket.

Mert az alkudozásban elég kreatívan kell érveket , felhozni ,hogy szerinted miért kevesebbért vennéd meg és érvelni fog az árus is nagy színpadiassággal ,hogy milyen jó az ő portékája ,mennyivel többet is kaphatna érte és milyen nagy szíve van neki, hogy csak most csak neked hajlandó ilyen röhejes pénzért odaadni, stb stb.Ezeknél kb. fele pénzért is viheted a portékát.

A cigányok amikor már ott tartanak az alkudozásban hogy a kalapjukat csapdossák a poros földhöz és ugrálnak rajta , az már elég látványos és szórakoztató.Ha fele pénzt adsz a portékájáért még mindig vastagon át vagy verve.

A németeknél is ha megfelelő(vagy megfelelően nevetséges) érveid vannak 3 max 5%-ot is le tudsz alkudni a piaci kereskedelemben.



Mesterként úgy vélem ,ha velem akar valaki alkudozni ,már meg is sértett.Mert ezzel megkérdőjelezte a tisztességemet , vagy a szakmai tudásomat.Ilyenkor vissza szoktam kérdezni, hogy az anyagköltségből vagy a munkadíjamból óhajtja ,hogy engedjek?Pl kifelejtünk belőle ezt azt, vagy nem csináljuk meg végig.

Ám nagy tételeknél amikor lehet szériázni,olyankor szoktam közölni kérdés nélkül,hogy mennyit birok engedni az árból.


Nekem soha eszembe jutna alkudozni senkivel.Pofám szakadna le.Körbenézek a "halpiacon " és nézem az ár érték arányt. Ahogy tőlem telik.

2013. febr. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!