Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Vajon minden országban ennyire...

Vajon minden országban ennyire nagydobra verik a halottak napját. Az egész város kihalt 1-2 autó az utakon a temetőnél meg 700000 ember. Normális ez?

Figyelt kérdés
Amerikában örömünnep van hogy a szeretteink a mennybe mentek.. Máshol mi a helyzet???
2011. nov. 1. 12:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Svájcban élek. Nálunk sima hétköznap, munkanap a mai. Tegnap is mindenki dolgozott.

A boltokban voltak kirakva koszorúk meg gyertyák, de nem töménytelen mennyiségben, mint otthon.

Tegnap halloween alkalmából beöltöztek a gyerekek, kéregettek cukrot és ennyi. Ma meg suli, munka mindenkinek.

2011. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Németország München.

Itt is csönd és nyugalom.

Tegnap itt is helloweeneztek a gyerekek de rendes munkanap volt.

2011. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Én egy kicsit túlzásnak tartom ezt a nagy felhajtást ami nálunk van. Szeretteinkre nem egy évben egyszer kell gondolnunk, hanem az év minden napján. És főleg nem csak a temetőben emlékezhetünk meg róluk. Én utálok temetőbe járni, ilyenkor itthon gyújtok mécsest. Azért jó hogy nem kell ma dolgozni.
2011. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%

Engem ez az új Halloween-mánia jobban zavar...

Egyébként meg ma mindenszentek van, kedves kérdező, halottak napja holnap lesz.

Ha nem tetszik, "ne nézz oda".

Ez a mi kultúránk, a mi szokásaink,mi így emlékezünk az elhunyt szeretteinkre. Ha nem tetszik, ne csináld. De ne szólj meg érte másokat.

2011. nov. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Túlzás amiért a legtöbb ember az elhunytaira emlékezik?Egyébként meg a sokat dolgozó embernek jól is jön ez a hosszúhétvége.
2011. nov. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

A "nagy dobra verni" jelentése kikiabálni, hangosan hírdetni valamit.

Az amit kerestél az a legfeljebb a "nagy feneket kerít" szóösszetétel.

2011. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%

Én is voltam a temetőben 2 városban is, vettem koszorúkat, mécseseket.

De!

Túlzásnak tartom, amit sok ember csinál. Néhányan már szobrokat csináltatnak a sírok mellé, karácsonykor fenyőfát visznek ki, feldíszítik.


Lehet az sokkal jobban gyászol, s sokkal jobban szerette az elhunytat, aki csendben gyászol, s nyújt egy gyertyát.


A nagy fényűzésről az a véleményem, hogy nem akkor kell valakit szeretni, amikor már meghalt, s versengeni a temetőben, hogy kinek van jobb, nagyobb, drágább síremléke.


Az elhunyt is sokkal jobban örül annak, ha valaki a szívében gyászol, de őszintén.

2011. nov. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem semmi rossz nincs abban hogy egy évben egy napon az emberek megemlékeznek és kimennek a temetőbe. itt németben rendes munkanap, rokonom meg nincs itt, temető közelében sem élek szóval nem tudom hogy kijárnak e ilyenkor.
2011. nov. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Én direkt nem szoktam kimenni halottak napján soha a temetőbe. Évente néhányszor kimegyek egy szál rózsával, de csak a legközelebbi családhoz/ismerősökhöz egy negyed órát elüldögélek a sírnál, amikor csend van, nem liheg 5000 ember a nyakamba, és emlékezek, elgondolkozok.

Én személy szerint inkább Halloween-párti vagyok:)

2011. nov. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Azzal azért ugye tisztában vagyunk, hogy a mindenszenteket/halottak napját nem lehet a halloweennel "mérkőztetni", mert ez olyan, mintha arról vitatkoznánk, hogy karácsonyt vagy hálaadást ünnepeljünk?!

November 1. és 2. katolikus ünnep - mint ahogy a karácsony is. (Szerencsére) Nem fog egyhamar "kiveszni" csak azért, mert vannak, akiknek nem tetszik.

2011. nov. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!