Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Az osztrákok és a németek...

Az osztrákok és a németek milyen viszonyban vannak a magyarokkal? Szeretik a magyarokat?

Figyelt kérdés
2013. febr. 20. 15:56
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%

Németek: Alja balkáni söpredékek. Csak sírni tudnak, de nem tudnak saját magukon se segíteni.

Osztrákok: bepalizható olcsó élősködő munkaerő.


(ezt az ottani munkásemberektől hallottam)

2013. febr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én Németországban élek egy ideje, soha nem tapasztaltam azt, amit az első válaszoló írt. Itt kedvesek az emberek, és szeretnek magyarokkal dolgoztatni, szerintük a magyarok keményen dolgoznak, nem lusták, és képzettek.
2013. febr. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint attól függ, milyen korosztállyal és társadalmi réteggel kerülünk kapcsolatba. Az idősebb korosztályú németek általában jó véleménnyel vannak rólunk. A velem azonos tevékenységű német kollegákkal kimondottan jó a kapcsolat, többnyire kölcsönös a megbecsülés.Azonban sokat rontott az ország-képünkön egy sor felelőtlenül oda menő munkát kereső. Az osztrákokkal majdnem ugyan ez a helyzet, de újabban méginkább rontotta a hírünket a beáramló munkakeresők serege. De akik rendszeresen, az ottani szokásokat és munkaerkölcsöt elfogadva dolgozik, kimondottan barátsággal kezelik. BQ.
2013. febr. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 rakenroll válasza:
100%
Ha folyékonyan beszéled a nyelvet semmi gond, ha tesze-toszáskodsz akkor igen. Legalább az angol menjen folyékonyan.
2013. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Gilicze Ferenc válasza:
100%
AZ én ,tapasztalatom ,hogy a probléma gyökere a nyelvtudás ! Illetve annak hiánya ,és akit nem is merünk (nem komunikálunk vele )azt nem annyira kedvelünk . Viszont minden nemzetben a saját hazájában picit magabiztosabb (über ales )eböl misem vagyunk kivétel !Egyébként találni ilyet ,és olyat is .A hülyékre kár időt pazarolni ,(tapasztalat) nekem vannak jó ismeröseim Németek ,itthon is ,és Osztrákok kint is!
2013. febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Németországban élek egy ideje. Úgy tapasztalom, hogy kifejezetten segítőkészek, barátságosak, ha szorgalmas vagy.
2013. febr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%
Én úgy tudom mindkét nép lenéz minket. Sokan azt hiszik h minden magyar cigány.
2013. febr. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobban viszonyulnak hozzánk, mint a franciák.
2013. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Velem az osztályban rendesen bánnak, szeretnek. De hallottak a cigányokról őket nem szeretik mint ahogy a törököket sem akikről azt mondják hogy ők a "kiöltözött cigányok"
2013. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

Szeretik őket! Szorgalmasak, amit a németek/osztrákok nem csinálnak meg munkát, mert nekik nem éri meg 1-2 ezer euróért dolgozni, ami nekünk hihetetlen nagy pénzt jelent.. például: mosogatás, takarítás, kőműveskedés

Na szóval a magyarokat külföldön tisztelik! Mikor én kint voltam a családommal nyáron, mert apukám Németországba dolgozik, a faluba ahol laktunk mindenki kedvesen köszönt, pedig nem ismertük egymást! Befogadják a magyarokat, nekünk magyaroknak jó pénz keresési lehetőség, nekik meg jó munka erő vagyunk!

2013. márc. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!