Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen népszokás az oláh...

Milyen népszokás az oláh cigányoknál a "kendőzés"?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 9. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy az asszonyok feje be van kötve, akkor az tudomásom szerint azt jelenti a férfiaknak, hogy a nő már férjnél van = bekötötték a fejét, tehát ne közeledj hozzá. De ugyanezért van náluk az is, hogy ettől kezdve a nő a haját kontyban viseli, csak az eladósorban levő hajadon lányok hordhatják a hajukat kibontva, és leengedve.
2013. ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Valóban van ilyen szokás, hogy férjezett asszonyok kendőt hordanak, de az nem csak oláh cigány szokás. Magyaroknál is ugyanúgy létezik, sőt szerintem Európában a legtöbb helyen. Csak esetleg már nem él annyira, mint szokás.
2013. ápr. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezeket tudom, hogy minden népnél a férjezett asszonyok kendőt hordanak és kontyot kötnek. Cigányoknál van egy mulatság azt hívják kendőzésnek. A vőlegény ajándékozza menyasszonyának az első kendőt. Az új férj az új asszony fejét piros kendővel köti be. Van olyan ünnep a cigányoknál, hogy kendőzés. Ha esküvő nélkül kerül össze a fiatal pár így ünneplik meg, utána kezdődik a közös életük. Láttam videókat, de cigány nyelven van, nem értem, erre gondolok.
2013. ápr. 9. 12:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez a házasság;gyakorlatilag a kendőzés az amikor a vajda megaldja;összeadja a párt.
2013. ápr. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
eljegyzés..
2013. ápr. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 jancsika1992 válasza:
igen Oláh cigányoknál ez megszokott de szerintem az araboknál is így lehet ott is díszes kendőt hordanak nemtudom hogy csak a tánc végett-e vagy férjesen is viselik-e nemtudok
2015. febr. 14. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
36%
Undorito
2021. jan. 3. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!