Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A BAGOLY rossz? Vagy jo?

A BAGOLY rossz? Vagy jo?

Figyelt kérdés

Rengetegmindent halotam a faluban rola,az iskolaban azt halotam hogy bagoly jelkepe a bolcsesegnek,viszont a falusi emberek felnek mikor hajak a sirasat es eluldozik.Egy youtube videoban pedig azt latam hogy a bagoly jelkepezi a halal istenojet az okori egyiptomi hitvallasban.Most akkor mit is jelkepez?

Es az emberek miert hajtjak el a baglyot ha az sir??



2013. ápr. 28. 22:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bagoly nem véletlenül a bölcseség jelképe. Rossz vagy buta csak az ember lehet.A bagoly nem lehet rossz.
2013. ápr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Értelmes emberek nem képzelegnek a bagolyról hülyeséget.
2013. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Más emberek más időkben egyszerűen más képet társítottak hozzá. De mindegyikben van egy közös, ezek mind az emberek agyszüleményei, és a valóságban egyik sem jellemző a baglyokra.
2013. ápr. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég vegyes a felhozatal, kb minden népnél mást jelent. Itt találsz egy kis összefoglalót róla és a vele kapcsolatos hagyományokról:


[link]

2013. ápr. 29. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
A bagoly egy állat, és semmi több. Nem bölcsebb és nem is veszedelmesebb, mint mondjuk a fekete macska, amelyik átmegy előtted az úton. A különböző kultúrákhoz tartozó emberek más és már hiedelmeket társítottak hozzá (ahogy a legtöbb állathoz és természeti jelenséghez társítottak valamit). Minden kultúrkörben mást és mást jelképez.
2013. ápr. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Hehhe... :)ezt még így nem hallottam hogy "sír" na szóval ahol most én lakom szintén elüldözik szegény baglyokat (itt macska baglyok vannak a lakott területen belül) ha valamelyik háztetőn hallatja a hangját, ez azért van (legalábbis itt) mert azt hiszik ha valakinek a házára száll ott valaki meg fog halni. Persze ez hülyeség! :)

A bagoly se nem rossz se nem bölcs meg hasonlók, csak egy hasznos ragadozó madarunk.

2013. ápr. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egy bizonyos baglyot, a kuvikot nevezik halálmadárnak, amihez az a babona kötődik hozzá, hogy a hangja bajt, halált hoz.

[link]

2013. ápr. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A bagoly éjszakai állat. Ennek megfelelően az ember kevésbé ismeri. Márpedig az ember hajlamos félni az ismeretlentől, és mindenféle babonás tulajdonsággal felruházni. Pedig csak egy állat. A bölcsesség képzetét a "pápaszemének" köszönheti, a halál jóslását pedig annak, hogy ha például beteg ember van a házban, ott általában tovább ég a villany. A bagoly a rágcsálókra vadászik, és az ablakon kiszűrődő fény remek vadászterületet biztsosít neki. Tehát megül a háztetőn, ahonnét jól belátja az udvart. Atán, ha véletlenül meghal a beteg (amire régeben komoly esély volt), kézenfekvő a magyarázat; a bagoly megjósolta.
2013. ápr. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!