Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Lehet hogy rosz témába írom...

Lehet hogy rosz témába írom de melyik a jobb ország? Szlovákia vagy Magyarország?

Figyelt kérdés
2011. nov. 14. 23:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

hááát... nehéz erre kérdésre reális, objektív választ adni, főleg magyarként, a két ország közt húzódó ellentétek miatt.


persze egy magyar ember azt mondja, hogy Mo., hiszen itt vagy otthon, ezt a nyelvet beszéled, stb...


Szlovákia gazdaságilag jobbban áll (ld. egyszerre lettünk EU-tagok, náluk már € van, mi meg csak álmodunk róla), könnyebb az élet (nem állítom, h magyarként is az), magasabb az életszínvonal

2011. nov. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Milyen szempontból? Síelés szempontjából Szlovákia, a legtöbb más szempontból Magyarország.
2011. nov. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%

Első, ha jártál volna már Szlovákiában,biztos nem ezt mondanád. Olyan csóró egy ország, az idő mintha megállt volna ott vagy 50 éve...Magyaroroszág összehasonlíthatatlanul jobb. Én az hittem, Romániában járok és kb.1980. van, mikor ott voltam.


A gazdaság mutatós dolgot én is tudom, de csalóka.

2011. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 mustafa33 ***** válasza:

Szlovákiában csak egy dolog jobb, az egyszerübb közélet, egyszerűbb rendeletek. például van 1 kulcsos adó (19% mindenre mindig mindenhol mindenkinek), van EVA, nincs regisztrációs adó, egyszerű a választási rendszer (csak pártlista), kötelező a kereskedőknél az adóhivatalban regisztrált lepecsételt regisztrációs kassza (regisztrál minden fizetést és árúmozgást és érvényes ÁFÁS számlát ad minden esetben, amit nem kell külön kérni) nincs örökösödési adó, de van ingatlan adó meg kutya adó meg esővíz adó...

Más téma a nemzeti kérdés.

2011. nov. 17. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
23%

3. vagyok.


Csak azt szeretném még mondani, hogy több városban is jártam és a fővárosban is és szó szerint elképesztő volt, ami ott fogadott.

Nem hogy Budapest és a vidék jobb helyzeten áll és első blikkre is jobban néz ki Magyarországon, hanem nem lehet őket egy lapon említeni, annyira más Szlovákia.

Nagyon megdöbbentő volt, mert - épp a gazdasági mutatós dolgok miatt- én arra számítottam, hogy már első ránézésre is egy gazdagabb országba megyek, mint a miénk.


arról már ne is beszéljünk ,hogy Pozsony a mi városunk volt 1000 évig, és csak úgy megkapták (nem akarok vitát szítani), de hihetetlen rossz állapotúak ott az épületek,

a villamosok - buszok mintha 100 évesek lennének,a vasút is szörnyű (pedig azt hittem, a MÁV-os vonatoknál nincs gázabb..), a parkok, a belvárosi épületek, a középületek tragikus állapotban vannak,a vasútállomás a legrondább épület, amit életemben láttam...stb., szóval az egész városkép egy végtelenül szegény ország benyomását kelti, ahol megállt az idő kb. 50 éve.

Magyarországon a kisebb nagyvárosok (Debrecen, Pécs ...) is tízszer különb állapotban vannak.


Engem nagyon meglepett,sőt, megdöbbentett ez az út, érdekes, hogy ennek ellenére ők elvileg gazdaságilag előttünk járnak.

2011. nov. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 mustafa33 ***** válasza:
30%

Harmadik.

Ki a lóf. jár vonaton? Szlovákiában már a roma sem. Én Kassáról járok Borsodba, és ha átlépem a határt és átmegyek a 10 lépés széles harmadosztályú tót útról a magyar 6 lépés gyorsforgalmira :( de a Hegyköz falvai és útjai sem egy szívderítő látvány. Cserehátra be sem tedd a lábad, ha nem akarsz egy jó depressziót szerezni. A Bódvavölgyében már 30 éve nem látni építkezést (a szocpolházak Szendrőn a legújabbak). A Hernád mentén ha ablakcserét látsz, azt jelenti megvették a házat a Kassaiak. A határmenti felvidéki falvakban mindegyikben találsz legalább három folyó építkezést. Pesten tavasszal tévedtem el Gödöllő felől jövett egy vasúti sín mellet átjárót keresve. Félelmetes helyeken jártam. Csak ott láttam olyan figyelmeztetést a falakra mázolva: ne lassíts - menet közben kirabolnak ! És a környéket látva bizony el is hiszem. Kassán egy ilyen hely van a Lunik IX lakótelep, de azt mutogatják.

Sajnos hogy ezt tudom írni, szívesebben lennék büszke Magyarországra.

2011. nov. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

KI a lóf. ?


Rengeteg szlovák és magyar, ugyanis tömve voltak emberrel. Sajnálom, ha neked derogál azzal járni, mi magyarok Magyarországon is sokat járunk vonattal.



Nem nagyon értem a felvetésedet,én a legtöbbet Pozsony szörnyű kinézetéről beszéltem, ami Szlovákia fővárosa, így nem fair az elmaradott magyar régiókhoz, pl.Borsodhoz hasonlítani. Hasonlítsuk inkább Budapesthez. Kb. 200 évnyi elmaradottság a különbség...

a szívem szakadt meg,mikor először megláttam, én egy gyönyörű, gondozott, fejlesztett korábbi történelmi város látványára vártam , és egy putri város fogadott, ami döbbenetes módon egy ország fővárosa..

Kassán is jártam pár éve, hát az is egy tragédia.


Nem tudom, a szlovákok mire fel büszkék magukra és a putri kinézetű országukra, amit ráadásul ingyen kaptak, és mégsem tudják ápolni, és hogy miért néznek le minket, de a putri - cigányos külsejű országukat látva, amiben csak a természeti látványosságok szépek, ez a legnagyobb vicc,amit valaha hallottam.

2011. nov. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

"de a Hegyköz falvai és útjai sem egy szívderítő látvány. Cserehátra be sem tedd a lábad"


Azok Mo. legszegényebb részei között vannak, kb. a Lunik 9-cel kell összehasonlítani őket.

2011. nov. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Nyilván nálunk is sok az elmaradottság,(egyébként Mustafa, Nyugat- Európában is tapasztalnál ilyet, főleg, ha a sínek közt mászkálsz), de Szlovákában ezerszer durvább a helyzet.


Én nem utaztam előítéletekkel, sőt, azt hittem, sok szép helyet fogok látni, de az egész egy nagy putri. Ettől függetlenül persze lehet, hogy az átlag szlovák jobban él, mint az átlag magyar és hogy gazdaságuk kevés döcög, mint a miénk, de hogy ez marhára nem látszik,az biztos. Az egyik legputribb kinézetű ország Európában.

2011. nov. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ettől függetlenül persze lehet, hogy az átlag szlovák jobban él, mint az átlag magyar"


Ez az, ami biztosan nem így van, hiszen a fő különbség a két ország között éppen az, hogy Mo.-on erősebb szociális háló, nagyobb újraelosztás, egyenlősdi van.


Ha valaki Szlovákiában fiatal, egészséges és képzett, akkor többet keres, mint aki ugyanez Magyarországon. Mármint ha nincs külföldön, hiszen Szlovákia százezrével bocsát ki kivándorlókat.

2011. nov. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!