Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért harangoznak reggel...

Sberci kérdése:

Miért harangoznak reggel 10:35-kor?

Figyelt kérdés
Én Hódmezővásárhelyen élek és már baromira zavar hogy vasárnap reggelenként 10:35-kor....mikor még aludnék...nagyban elkezdenek harangozni. Ez miért van??? Fűződik hozzá valami szokás, ünnep....stb....????

2013. máj. 5. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom a református istentisztelet miatt harangoznak, mert az 11.00-kor kezdődik úgy tudom mindenhol.
2013. máj. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a református istentisztelet 9:15-kor kezdődik és már azelőtt elkezdenek harangozni.

A szomszéd városban pedig 10 órakor kezdődik.

Biztos az istentisztelet miatt harangoznak nálatok 10:35-kor.

2013. máj. 5. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Barátnőm falujában minden reggel 5:00-tól 5:30ig folyamatosan ment a harang.... éveken keresztül volt így. Emiatt mindig ötkor keltem, pedig csak 6kor kellett volna. Valamit elszúrtak... kínomban már azt számoltam hogy hányat kong, de 300 körül már mindig meguntam... hiába szóltak egy csomóan, legalább 2 évig ez ment. Az illetékesek messzebb laktak, nem zavarta őket, így nem is intézkedtek.


bocsi hogy kicsit elkanyarodtam :)

2013. máj. 5. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hacsak nem dolgozol éjszakánként, vagy kisbabás vagy, tudj már felkelni fél 11-kor...
2013. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!