Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Magyarorszagon mik a nepszokasok?

Magyarorszagon mik a nepszokasok?

Figyelt kérdés
erdelyi vagyok .Nalunk sok szokas van de mar kimenofelben.Ezelott 10-20 evvel meg nagyon sok szokas elt. Nalatok hogy van?

#szokás #népszokás #kimenofelben levo szokasok #magyarorszagi szokasok
2013. máj. 8. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk:

1.Ha egy másik magyar barátunknak több van vagy jobban megy a dolga,irigykednünk kell és rossz száj ízzel panaszkodni.

2. Csak azzal érezzük jól magunkat akinek hasonlóan szar a helyzete mert ő úgy mond a "mikutyák kölyke".

3. Nem foglalkozunk a politikával,mert az úgysem rajtunk múlik.

4.A határon túli magyarokat utálni kell,mert ők azok akik elveszik előlünk a munkát.

4/b Amit az államnak kellet volna biztosítania számunkra.

Na a teljesség igénye nélkül ezek azok a népszokásnak mondható általános viselkedési formák amik a 21.században jellemzik a magyart. És félek nálunk inkább majd gyarapszik.

2013. máj. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"1.Ha egy másik magyar barátunknak több van vagy jobban megy a dolga,irigykednünk kell és rossz száj ízzel panaszkodni.

2. Csak azzal érezzük jól magunkat akinek hasonlóan szar a helyzete mert ő úgy mond a "mikutyák kölyke".

3. Nem foglalkozunk a politikával,mert az úgysem rajtunk múlik.

4.A határon túli magyarokat utálni kell,mert ők azok akik elveszik előlünk a munkát"


Akkor ezek szerint én nem vagyok magyar?

18/f

2013. máj. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ezek szerint én nem vagyok magyar?"

De, csak nem ápolod napi szinten a hagyományokat. :DD

2013. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Andizsuzsi ***** válasza:
Magyarországon is nagyon sok népszokás van, tájegységenként változó. A legtöbb sajnos már kihalt, bár mostanában divat ezeket újra elővenni. Ami még mindig dívik, mert turista csalogató, az a busójárás. Szokás még a húsvéti locsolás, az úrnapi körmenet,a szüreti mulatságok, májusfa állítás, egyre több helyen a pünkösdi király választás.
2013. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!