Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen babonák léteznek?

Milyen babonák léteznek?

Figyelt kérdés

szeretnek olyan dolgokat hallani aki tud valamilyen babonarol?

pl:ha kiszorodik a so akkor mi tortenik?eltorik a tukor?vagy ehhez hasonlokat!


2007. szept. 25. 01:13
1 2
 11/17 anonim válasza:
98%
A tükörről ez így igaz pontosabban: Ha eltörik egy tükör,azt 7 óráig nem szabad felsöpörni,utána már igen, mert akkor 7 év szerencsétlenség lesz,Te dönthetsz: Vagy 7 óra balszerencse,vagy 7 év balszerencse!
2009. jún. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
16%

Kísérlet! Babonamaraton

Köszi mindenki hogy ennyi babonát írtatok. Össze írtam 35 "könnyen végrehajtható" babonát, kezdve a sótól a fordított cipőkig,és minden nap(a hét minden napján) 5öt-5öt megcsinálok egymás után. S ha semmi hatásuk akkor nekem többet senki nem mondhat semmit, csak hogy "igen ezek jó kis népi hiedelmek, de amíg nem hiszel bennük addig nem fognak életre kelni" mert ezt gondolom

2011. febr. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%

* Ha fekete macska megy át elõttünk az úton, szerencsétlenségünk lesz.

* Ha hullócsillagot látunk, és kívánunk valamit, de nem mondjuk el senkinek, az beteljesedik.

* Ha valaki csuklik, azt emlegetik.

* Ha megrozsdásodik egy kés, akkor valaki meghal a családban.

* Ha elmondok tíz Miatyánkot és tíz Üdvözlégyet egy bizonyos szándékért, azt biztosan megadja nekem az Isten.

* Ha nem jutok el egy héten kétszer is szentmisére, megbüntet az Isten.

2011. júl. 11. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
100%
a előtted van egy fekete macska (nem átszalad előtted hanem csak előtted van) és balra fut akkor balszerencse ér, ha pedig jobbra fut akkor nem ér balszerencse de jószerencse sem.
2011. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Caspian14 válasza:
89%
Ha a bal szemed viszket öröm ér, ha a jobb szemed viszket bánat ér,ha a segged viszket aranyér
2012. máj. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 boci. válasza:
94%
Ha átmész egy létra alatt akkor balszerencséd lesz.
2014. jan. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
97%
Én elég sokat tudok…inkább nézd meg ezt a cikket, itt össze van gyűjtve pár érdekes babona: [link]
2014. okt. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!