Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Van valami jelentése annak,...

Van valami jelentése annak, hogy a hippik régen fejpántot hordak? Vagy ez csak szimplán "divat" volt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 16. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A fejpántnak nem volt külön szimbolikus jelentése. Minden természetes volt rajtad, ezért "vissza a természethez". Kényelmesebb volt hajpánttal hordani a természetesen nőtt, nem vágott, nem mosott hajkoronát.
2013. aug. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ez jó kérdés, nem tudok konkrétat, de talán az a hajpánt a virágkoszorúból ered. Ugye sokat láthatunk régi festményeket olyat ahol a lányok virágkoszorút hordanak, vagy akár hajfonatot a vidékieknél. Szóval az is lehet hogy innen ered. Jelentheti a természetességet, a természettel való nagyobb összhangot.. Vagy akár a tündérek ábrázolásából kiindulva, őket is sokszor fonott virágkoszorúval ábrázolják a fejük körül, a tündérek meg alapból a természettel való összhangot jelentik.
2013. aug. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azóta láttam hogy régebben is hordtak fejpántot ilyen virágkoszorú mellett is, itt most több száz évvel ezelőttre gondolok, szóval ez a fejpánt elég régóta van a divatban.. De szerintem az ókorban sőt előtte is hordtak ilyesmit. Az, hogy miért jött divatba a hippiknél, rejtély, bár biztos van ésszerű magyarázat is. De szerintem pont ugyanazért amiért pl a napszemüveg kör kerettel, vagy a trapéz gatya. Ezek a divatirányzatok szemmel láthatóan alakulnak (sokszor egyikből a másikba), de nagyon sok olyan darab is van mit 1-1 személy hoz divatba, pl ha egy zenész vagy valamilyen népszerű ember elkezdi viselni, később a rajongói is.
2013. aug. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!