Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mit tegyek? (Kérdésed túl...

Mit tegyek? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Nem érzem jól magam a bőrömben, és úgy érzem nem ide tartozom.

Pár héttel ezelőtt voltam mamáméknál akivel szemben lakik egy cigány család. A családban a lány nagyon jó barátnőm, és amikor mamámnál vagyok mindig beszélgetünk. A lánynak az egész családja cigány, az öltözködésén, és a beszédén is tükröződik hogy nem magyar. Amikor átmegyek hozzájuk akkor nagyon jól érzem magam náluk, olyan mintha "otthon" lennék. Már a beszédem is kezd egyre cigányokéra hasonlítani, mármint a kiejtés.

Ezenkívül sokkal jobban leköt pl. Amerika. Az interneten kb 10-15 ismerősöm és barátom van a tengerentúlról. Amikor velük beszélek, akkor ugye angol a nyelv, és elég természetesen érzem magam, mint ha én világ életemben angolul beszéltem volna.

Szerintetek ez normális? Mit tehetnék?

Előre is köszönöm a normális válaszokat.



Ui.: Az őseim közt nincsenek sem cigányok, sem Amerikaiak, szóval nem örökölődhetett.:)

15/L


2013. aug. 22. 17:44
 1/3 anonim ***** válasza:

szia

komolyan kérdezem: vannak magyar barátaid? akikkel jól elvagy?

lehet, hogy ez a baj, hogy nincsenek, és így könnyen érezheted ezt, amikor velük beszélsz, hogy közéjük tartozol

2013. aug. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Persze, hogy normális. Mindenki azzal barátkozik, akivel akar. Csak azt tartsd mindig szem előtt, hogy a barátok akaratlanul is formálják az embert, tehát lehetőleg olyan barátokat válassz, akik jó hatással vannak rád. Vagy ha a barátaidnak rossz szokásai vannak, pl. káromkodnak stb., akkor te próbálj rájuk jó hatással lenni, hogy elhagyják a rossz szokásaikat.
2013. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
1. Igen vannak magyar barátaim, egy Lb-m is van aki maga
2013. aug. 22. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!