Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mindenszentek és a halottak...

Mindenszentek és a halottak napja között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Mikor mit ünneplünk pontosan??
2009. okt. 30. 20:45
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Október 31: Halottak napja. Ekkor emlékezünk minden elhunyt rokonunkra, ismerősünkre

November 1: Mindenszentek. Ez minden szent közös ünnepe.


A kettőnek semmi köze egymáshoz. Max. annyi, hogy egymás utáni napokon ünnepeljük.

2009. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Az első válaszoló rossul tudja, november 1-2 az ünnep, 31.-e a Mindenszentek előestéje, angolszász országokban a Halloween (bár már itt is tartják sokan, főleg fiatalok).
2009. okt. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Szóval 1-e mindenszentek, és 2-a a halottak napja, hogy egészen pontos legyek.

második

2009. okt. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
40%

(Első vagyok)

Bocsánat. De most az az egy nap eltolódás...

A lényeg az, hogy közük nincs egymáshoz.

2009. okt. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
nov.1.: Mindenszentek - a szentek közösségére emlékezünk (nemcsak azokra, akiket az Egyház szentként elismert), akik már a mennyországba értek, nov.2.: halottak napja - a megholtakra emlékezünk és imádkozunk, hogy a mennyországba jussanak. Mivel ezek keresztény ünnepek, már előző este kezdődnek, ahogy a többi keresztény ünnep is.
2009. okt. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond, én nem mondtam semmi rosszat, csak téves volt az infó, meg ez nem csak eltolódás, hanem fordítva is írtad. Csak szerettem volna, ha itt van helyesen. Abban teljesen igazad van, hogy nincs sok köze a két ünnepnek egymáshoz. Legfeljebb abban, hogy a szentek is halottak :)
2009. okt. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ahogy a ma 21:14-es írta, van közük egymáshoz!

Mindenszentekkor az összes kanonizált szentre emlékezünk (akik már üdvözültek), halottak napján a többi (a tisztítóhelyen lévő) meghaltra

mindkettő egyházi ünnep, de csak a Mindenszenteknek van előestéje (vigíliája).

Hogy a halottak napja mennyire pogány ünnep krisztianizálása, kétséges, hiszen csak a 10. század végén kezdték ünnepelni.

2009. okt. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Azt hittem, hogy buta kérdést teszek fel, de ezek szerint nem is olyan egyszerű a válasz. :)
2009. okt. 31. 19:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Számomra október 31. a reformációi ünnepe az igazi ünnep, temetőbe ki szoktam menni és veszünk koszorúkat is, de a halottkultuszt, mint protestáns se támogatom. A családom egyik fele katolikus volt, ezért sírjukon szoktam gyertyát gyújtani, de az evangélikus őseim sírja felett nem, mert régebben a protestánsok nem szoktak, de ma már egybeolvadtak a szokásjogok.
2023. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!