Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért zavar néhány embert,...

Miért zavar néhány embert, hogy itt is vannak akik ünneplik Halloweent?

Figyelt kérdés
A 'nem magyar szokás' meg 'nem majmolom az amerikaiakat' típusú válaszokat nem kérem két okból sem: 1. több ünnepünk (pl. karácsony) sem magyar eredetű és mégis mindenki tartja 2. a halloween nem amerikai szokás
2009. nov. 4. 06:40
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Minek kell provokálni? Az az én feladatom! A halowín meg nem nagybetű. A karácsony keresztény ünnep. És a legtöbben keresztények itthon.


A kérdést meg jelentem, mert csinálsz egy vitát aminek se eleje, se vége.

2009. nov. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%

Engem miért zavar?

1/ November elseje-másodika a halottakról való megemlékezés,és azzal nem fér össze a mulatozás.

2/Akár amerikai szokás,akár nem,Magyarországon soha nem ünnepelték a Halloweent.Csak azóta ünneplik a Valentin-nappal együtt,amióta a filmek stb.hatására sokan majmolják az amerikai szokásokat.

3/Halloweenkor maskarába öltöznek,idétlen dolgokat művelnek jópofaság címén.,de ma már a régi magyar szokásokat nem jut eszébe senkinek sem tartani.Régen pl.Aprószentekkor és farsangkor jártak a gyerekek maskarába házról-házra és kértek ajándékot,cukrot,diót,almát stb.kaptak.Ez a szokás a Rákosi-rendszer óta tűnt el fokozatosan.

Aki maskarába akar járni,tartsa inkább a magyar szokásokat.

A karácsony valóban nem magyar ünnep,és a karácsonyfa állítás is viszonylag nem régi keletű.De a karácsonyt a magyarok is,éppúgy mint a világon a többi keresztény országban évszázadok óta ünneplik,mert Jézus születésének ünnepe.Igaz,hogy régen a szeretet volt a fontosabb,nem a minél drágább ajádékokról szólt,mint manapság.Adventtől készültek rá, a gyerekek járták a házakat a betlehemi játékkal,városban és falun egyaránt.Ma már csak nagyon kevés helyen van ez a népszokás.

A mi szokásainkat kellene elsősorban megőrizni,és nem idegen szokásokat átvenni.Akik hangoztatják,hogy ők milyen nagy magyarok,a hangoskodás helyett a népszokások megmaradásáért harcolhatnának inkább.

2009. nov. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
18%
Ha most leírják itt az emberek miért zavarja vagy éppen miért nem zavarja őket a halloween ünnep, neked könnyebb lesz az életed? Ennek a kérdésnek semmi értelme.
2009. nov. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Kit érdekel? Mindenki azt ünnepel, vagy nem ünnepel, amit akar. Ha ezért leszól másokat, tegye. Azt úgysem fogja érdekelni, aki ünnepli, aki meg egyetért vele, azzal jól megveregethetik egymás vállát, hogy milyen jól látják a dolgokat.

Mindig van egy réteg, akiknek fáj, ha a másik valami olyat csinál, ami az ő értékrendjükbe nem tartozik bele.

Magasról lesza.rom az ilyen embereket, hőzöngjenek csak.

2009. nov. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Ünnepelje mindenki azt amit akar! Én nem ünneplem a Halloweent! Maradok a hagyományos szokásoknál...

Minden esetre nagy üzlet a boltosoknak....

2009. nov. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Valóban provokatív kérdés :) Még hozzá azért, mert természetesen egyik félnek sincs igaza.


Ezt lehetne hosszan fejtegetni, de maradjunk annyiban, hogy ez a dolgok rendje, mindig lesznek hagyományörzőbb emberek, meg "újítóbbak".

Az ember szereti őrizni azt amit az őseitől tanult... függetlenül attól, hogy annak van e értelme, vagy sem, de ha nem így lenne, akkor nem lennének ünnepeink, vallásaink, népmeséink, stb...


Ha viszont nem lennének "újítók", akik nem értik, miért olyan megrögzöttek a többiek, akkor még mindig rakott szoknyában pucolnánk otthon a krumplit, vagy ómagyarul beszélnénk...


Lehet egymást szapulni, de az idő majd úgyis eldönti, hogy "kell"-e nekünk ez a halloween vagy nem... én nem ünneplem, ugyanúgy, ahogy valentint se... mert nem tetszik, én ilyen begyepesedett vagyok :D viszont fogok fagyöngyöt akasztani karácsonykor, mert kedves szokásnak tartom...

2009. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

mert savanyuak az emberek...van attol cukibb,ha pl.beoltozik egy 3-4 eves gyerek valami viccesnek?

ja es okt.31 kor van,nem nov.1,2.

2009. nov. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

a kommonizmus termekei.minden rossz ami a nyugatrol jon.

ha mindenki ilyen lenne meg mindig az 50-es evekbe jarnank.

szerintem tok jo ha egy mas orszag kulturalis szokasait megismeri az ember.akinek nem tetszik csak uljon otthon es puffaszkodjon,amig mi jol erezzuk magunkat.

2009. nov. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mert mindig kell egy segg amit nyalunk! Elég szánalmas ez a "fú ecsém ez amerikai cucc de cool akkor ez most tök királyság" Holott a Mindszentek a halottakról való megemlékezésről szól és nem arról h idióta maskarákban majmoljuk az amcsikat!
2009. dec. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Halloween nem amerikai, hanem kelta ünnep. Tény, hogy Amerikában ebből is nagy bizniszt csináltak, de hát ott pl miről szól a karácsony is? Vásárolj minél többet! Ott lassan már minden ünnep erről szól. Nem erre kell figyelni, hanem az eredetre és az értékekre.
2010. okt. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!