Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért gondolják páran, hogy...

Miért gondolják páran, hogy meg kell ünnepelni Magyarországon a Halloweent?

Figyelt kérdés

Erre ugye az a válasz általában, hogy "Há' akkó' má' a Valentin-napot se ünnepe'jük!" Egy rész a Valentin-nap európai, a rómaiakig vissza lehet vezetni a történetét, másrészt meg Európában is vannak szerelmesek, harmadrészt ami akkor van az nem is ünneplés, csak konkrétan veszünk egy ajándékot a szerelmünknek.


A Halloween kelta eredetű ünnepség. Az angol gyarmatosítókon keresztül jutott Amerikába. A Brit-szigeten kívül sehol sem ünnepelték. Csak az elmúlt pár évtizedben, mióta van TV, és mióta árad az USÁ-ból a szar, azóta egyre nagyobb divat átvenni az amerikaiak "kultúráját." Mellesleg az ünneplők nagy része szerintem amúgy sem tudja, mit ünnepelnek eredetileg Halloweenkor.


Mégis mi következik ezután? Lesz Hálaadás? Meg Függetlenség Napja? Miért nem tűzünk ki inkább egész évben amerikai zászlót? Sőt, úgy is sokan kritizálják a Himnuszt, mit szólnátok egy olyan buzdító himnuszhoz inkább, mint a "The Star-Spangled Banner"? A mottónk meg legyen "In God We Trust"! Na? Máris jobb, nem?


Van annyi egyéb magyar ünnep, amikorra ki lehetne találni valami Halloweenhez hasonló különlegességet:


május 30. Szent Jobb megtalálásának ünnepe

június 24. Keresztelő Szent János ünnepe

június 27. Szent László napja

június 29. Szent Péter és Szent Pál ünnepe

október 8. Magyarok Nagyasszonya

november 5. Szent Imre ünnepe

november 13. A magyar szentek és boldogok ünnepe


De még rengeteget fel lehetne sorolni. De inkább csak majmoljátok Amerikát. Rohadtul menők lesztek tőle.


2010. okt. 27. 18:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
34%

Örülj neki h van vmi az országban.

Nekem olyan mind1 h mit ünnepelnek meg leszarom.

De a kicsiknek még fontos.

18/F

2010. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
52%

Miért baj az neked ha valakinek tetszik Halloween? És miért baj ha valakinek tetszik esetleg Amerika? Közöd sincs hozzá és nincs jogod megitélni valakit az ízlése alapján. Tolerancia. Képzeld én pl minden évben csinálok töklámpást amit kiteszek az ablakba, mégpedig azért mert nekem az BAROMIRA TETSZIK. Ilyen egyszerű. Én mindig azt csinálom ami nekem tetszik és nem azt amitől nagy magyar vagy tudomisén mi leszek. Te meg majmold csak az "utáljunk mindent amit nem magyar"okat és görcsölj, és ha véletlenül megtetszik valami külföldi akkor harapd el a nyelved de nehogy használd xD

Ja amúgy meg nem is nézek tv-t.

2010. okt. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
40%

Azt aprószentek ünnepét kihagytad.

Ma az a menő,ha mindenben utánozzák Amerikát. A magyar szokások pedig uncsik,vagy nem is ismerik.

Nem is lenne ezzel bajom,ha nem éppen halottak-napján dorbézolnának. A meghalt szeretteik nem érdemelnek meg annyit,hogy évente legalább egynapon emlékezzenek rájuk.

Nagyon szomorúnak tartom ezt.

2010. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Ja igen, igazad van. Ha nincs Halloween, nincs semmi az országban. Anélkül nem lehet élni.
2010. okt. 27. 18:46
 5/27 anonim válasza:
53%
Második vagyok. Amúgy pedig nem szoktam beöltözni meg cukorkát osztani sem és nem nyálazok Valentinkor sem. És érdekes módon ti nagy magyarok azért amikor szembe jön veletek egy magyar fajta kutya (pl az enyém, aki szintén nem azért van mert magyar hanem mert Ő TETSZIK) akkor leköpitek és beszóltok hogy micsoda kis korcs mer' a német juhász meg a roti a menő, és lenézitek a gazdáját, aki esetleg agyba-főbe bulizás helyett terelni megy a kutyájával vagy egyéb kutyás hagyományokat őrizni. És ez csak egy példa... Szóval erről ennyit.
2010. okt. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Második, te tényleg ennyire hülye vagy? Nem arról van szó, hogyha a banán Ecuadorból van, akkor én ne eszem meg, és ha az internet amerikai találmány, akkor azt nem használom. De a Halloween eredeti jelentése csak az angolszász népeknek jelent valamit. Te csak onnan ismered, mind az ünnepet, mind a töklámpást, mert a Tv-ben láttad. Nem pedig a közösség által szervezett ünnepek által.
2010. okt. 27. 18:53
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
valóban baromság átvenni ezt az "ünnepet", viszont szabad országban vagyunk, akinek tetszik az had tegye, amíg nem lesz hivatalos ünnep addig teszek rá.
2010. okt. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%
Én örülök neki, h szinesedik a paletta. Nem mondom, h cukorkázni kéne, mint az usában, meg vidámat dalolászni, de szerintem a töklámpás tök kedves dolog és szép is. ettől nem leszünk amerika majmolósok, mert spec én nem divatból csinálom. Egyébként jobban utálom az iylen "miért majmoljűk az amcsikat" típusú embereket. Ez fáj nekik vagy mi? remélem egyszer felnőnek.
2010. okt. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Na igen, tényleg szabad ország, és akkor nem is lenne bajom vele, ha mondjuk páran azért ünnepelnék, mert voltak kinn az USA-ban akkor, és látták, hogy van ilyen, és azt mondják, hogy "Na, ez tök jópofa, ilyet én is csáinálok otthon!" Az gond, hogy egyértelmű, hogy azért csinálja a sok agyhalott, mert látja a TV-ben és "Hát hogy ez ámerikái, ez biztosan menő, ezt kell csinálni!"
2010. okt. 27. 18:59
 10/27 anonim válasza:
60%
Aha. És akkor mi van? Nekem azt jelenti hogy tetszik és jól érzem magam, és ez k*rvára elég jelentés. Az magyar ünnepek sem jelentenek többet nekem. Még mindig azt kérdezem, mit zavar az téged? Senkinek sem ártanak, ha akarnak akár egész évben is halloweenozhatnának, ahhoz sem lenne közöd. Te meg azt ünnepelsz szintén amit akarsz (valami jó kis depresszív igazi magyar ünnepet). És amúgy meg mint mondtam nincs tv-m, könyvben olvastam róla nagyon kicsi koromban nem egy szappanoperában... Úgyhogy ne akard már megmondani...
2010. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!