Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért haragszanak bizonyos...

Miért haragszanak bizonyos népcsoportok azért, ha valaki utálja őket?

Figyelt kérdés
Ha valaki az utcán azt mondja, hogy "utálom az összes magyart", megvonom a vállamat, és tovább megyek. Nem sértett meg vele. Sehol nincsen leírva az, hogy szeretni kell minket. Úgy kell neki, ha utál minket, az az ő baja. Miért van az, hogy ha ugyanezt egy cigánynak mondod, máris meg akar ölni? Mégis mit vár? Hogy szeressük? Mire fel?

2013. szept. 14. 16:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Na, azért az utálomnak következményei is vannak.
2013. szept. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azért, mert ha az összeset utálod, akkor őt is utálod. Megsérted őt csak azért, mert cigány.

Te vagy nem adsz a mások véleményére, vagy nem érzed magad eléggé magyarnak ahhoz, hogy megsértődj.

2013. szept. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lost yn.1-es Igen,két népcsoportot-kisebbséget-ha megsértesz bizony annak vannak következményei,többnyire!Magyart,Svábot,Szerbet,Tótot lehet sértegetni,SAJNOS!
2013. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Hogyan esne, ha valaki a szemedbe mondaná: utállak téged? Ez éppen ez a kategória.
2013. szept. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves válaszolók! Először is, köszönöm, hogy írtatok. Álláspontom szerint nem az a legfontosabb, hogy mit mondanak, hanem az, hogy ki mondja. Ha egy számomra teljesen jelentéktelen, sőt általam lenézett személy mondja azt, hogy utál, pláne, ha nem ismer, egyáltalán nem bír súllyal. Miért kellene szeretnie? Tisztában vagyok saját értékeimmel, és tudom azt, hogy nem adtam és nem is adok okot senkinek arra, hogy tetteim miatt utáljon. Tehát ha utál, azt saját zsigeri butasága miatt teszi, ehhez pedig joga van, meg ahhoz is, hogy belefulladjon ;) Ezért nem érdekel, ha bárki úgymond utál.


A fentiekből kifolyólag tehát: ha pl. egy cigány azért akar megütni, vagy megölni, mert azt mondom neki, hogy utálom, akkor ez az ember nem elég bölcs, pontosabban ezzel a gesztussal beismeri a saját alacsonyabb rendűségét velem szemben. Ha úgy gondolkodna, mint én, akkor azt mondaná magában, hogy "ej, szerencsétlen gádzsó paraszt, hol van ez énhozzám, hogy rólam véleményt mondjon?"

2013. szept. 17. 21:44
 6/7 anonim ***** válasza:
kérdező Utolsó válaszod kicsit sántít.Szerintem Te is megsértődnél ha v.ki azt mondaná utál,sőtt felelősségre is vonnád.Akinek van önérzete az nem tűri az ilyet! Sajnos a magyar-roma viszony nagyon rossz,kölcsönös az utálat.A két réteg életfelfogása,életvitele más,erre még a politika rá is tesz.Teljes mértékben a magyarokat hibáztatja az ellentétekért, a médiákban,itthon és külföldön is,RASSZISTA népnek titulálva minket!
2013. szept. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Asszem' érintett vagyok az ügyben...

Adott a szituáció: Mész az utcán és hallod, hogy "bunkó paraszt"... A reakciód az, hogy le sem szarod, kit érdekel egy kis semmirekellő? De a történet itt nem ér véget... Másnap ugyan ez történik, meg harmadnap, sőt, két hónapig minden nap... Vajon meddig tudnád ezt tűrni? :)

Reverse: Nagyjából egy éve történt, hogy barátnőmnél összejött egy kisebb csoport, akiket én nem ismertem. Barátnőmnek el kellett mennie 1-1,5 órára, mert a többiek lerobbantak félúton ide. Nagyjából 20 perc telt el, mire feljött egy érdekes téma: "Albérletbe cigányokhoz: Kizárt dolog, piszkos senkiháziak, az én pénzemből nem esznek. Szerintem még wc sincs abban a putriban, meg víz, de attól, hogy ők nem fürdenek, én még szeretnék."

Egy ideig jól tűrtem, aztán otthagytam őket. (Megjegyezném, hogy teljesen véletlenül épp mi adtuk volna ki a házat az illetőnek, volt meglepődés, amikor meglátott engem és a putrit. A tisztázás jegyében: Van bent víz, sőt még az áramot sem blankolt vezetékről kapja az épület :) )


De, hogy érdemleges választ adjak... Ha a prostinak azt mondod, hogy ku.rva, a túlsúlyosnak, hogy dagi, akkor ő meg sértődik? Tudja, hogy az, de akkor miért?

Mert nem kell még az orra alá is dörgölnöd, így is szar az élete...

2013. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!