Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak Magyarországon vagy a...

Csak Magyarországon vagy a külföldi országokban is divat mindig mindenkinek borravalót adni?

Figyelt kérdés
2013. szept. 29. 14:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Van, ahol még nagyobb divat!

Eddig a legtöbb helyen, ahol jártam (Amerika, Anglia, Franciaország, Spanyolország...) elvárták a borravalót.

Talán Németországban és Ausztriában kevésbé, de ott is szokás adni valamennyit, csak nem "kötelező".

2013. szept. 29. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
35%
Szerintem alap dolog borravalót adni, ha jó minőségű a szolgáltatás. (pl. gyorsan kihozzák a pizzát és kedves a futár, gyors felszolgálás étteremben, stb.)
2013. szept. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért alap dolog borravalót adni?
2013. szept. 29. 15:12
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem alap dolog borravalót adni - alap dolog nem-adni ! A borravaló-adás összefügg a szegénységgel, a társadalmi egyenlőtlenséggel. Pl. a skandináv országokban nem adnak borravalót senkinek, meg sem próbálják. Ha megpróbálnák, akkor a ki kapná, az nem érti, hogy ez meg mi akar lenni ? Egyszerűen nincsenek hozzászokva. Mindenki rendesen meg van fizetve, nem szorul rá.
2013. szept. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Spanyolországban sem szokás. Idén voltam egy hónapig és mindenhol hozták vissza az aprót, pedig nem kértem. Pl. 9 euróért ettem, adtam egy 10 eurós és mondtam, hogy köszönöm. Erre jön vissza a pincér, hozza az 1 euróst és nem értette miért nem akarom elfogadni. Ez nem egy helyen volt, hanem szinte mindenhol.
2013. okt. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Lightwarrior válasza:
75%
Én is csak megerősíteni tudom, hogy Finnországban nem szokás borravalót adni. (Ott hálapénz sincs amúgy.)
2013. okt. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 sz0m0r válasza:

Ez lényegében attól függ, hogy pl. egy étteremben van e belekalkulált szervízdíj a számlába 10-15%. Ha van, nem szokás, de adható. Ha nincs, de megvagy elégedve: jattolj!

Opcionális...

2013. okt. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha elmész keletre (Arábia, Törökország), ott még a köszönésért is borravalót illik adni.
2013. okt. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Japánban viszont meg is sértődnek, ha adni próbálsz.
2013. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
nemetben szokas, habar itt nemosztozkodnak az emberek. mindneki sajat dolgat fizeti, eleg garasosak v milyenek...
2013. okt. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!