Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Csak divat a külföldi munkavál...

Csak divat a külföldi munkavállalás vagy valóban megéri kimenni?

Figyelt kérdés

Nem mérnökként, orvosként, hanem sima munkásként mondjuk pincérként, takarítóként, eladóként?

Mert azt hallani, hogy ott a minimálbérből semmivel nem jobb mint itt.


2012. dec. 26. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Általánosan elmondható, hogy aki nettó 200 körül keres itthon annak már nem nagyon éri meg kimenni egyszerű munkásnak. De ezenkívül rengeteg dolgot mérlegelni kell.

Hosszabb távra ki akarsz, hétvégén haza szeretnél járni? Szoba, vagy lakás bérlés, stb?

Vegyünk alapul Ausztriát mondjuk.

Nettó 900 Eurónál kevesebbet nem nagyon keres senki (takarító, gyorséttermi eladó), vegyük ezt minimálbérnek.


Költségek

-Legolcsóbb szoba: 200-250 Euró (garzon 450-500)

-Hétvégi hazajárás: 100-150

-Kaja 150-200

-Városi közlekedés: 50

-Egyéb: 50-100


Ebből látszik ha leadod az igényeidet, idegenekkel laksz közös albérletben akkor a 900-ból egy 3-400 Eurót (cca. 100 ezer Forintnyi pénzt meg tudsz takarítani). Kérdés, hogy meddig lehet bírni ezt az életformát. Ilyen fizetésből lakást bérelni hülyeség, mert hó végén ugyanúgy elfogy a pénzed mintha itthon keresnél 80-100 ezret..


Gyári munka, vendéglátásban pincér, szakács, stb már jobb fizetések vannak, 1100-1200 teljesen reális + borravaló. Ennyiből már jól ki lehet jönni. 150-200 ezret félre tudsz tenni havonta.


De a Jolly Joker ha a határ mellé költözöl, fillérekért bérelsz szobát/lakás a magyar oldalon és átjársz dolgozni. Így szinte az egész fizetésed magadra költheted.

2012. dec. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen szakképzetlen munkaerőként (pl.: gyárba csirkét pucolni és mosogatni) nem éri meg, mert Pl. Londonba 700 fontból éppen, hogy megélsz.


De van valami alap szakmád akkor már megéri.

2012. dec. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsővel tökéletesen egyet kell értenem, mert nekem is van jónéhány ismerősöm aki kiment, de a melójuk egy kalap sz*r(mosogatás,stb) sokat félre tudnak tenni, de itthon munkanélküliek voltak, kint kutyába sem veszik őket, persze lehet mondani hogy jaj de elvagyok, de attól még egy munkásszállón élnek, albánok társaságában, nem ehetnek amit akarnak, ráadásul ilyen munkakörben nem tanulják meg a nyelvet sem igazán.Szerintem akkor éri meg kimenni ha van stabil nyelvtudásod, van szakmád, valamint kint akarsz élni, vagy b amikor minden jobb....a legtöbben az utóbbi miatt mennek ki, mondogatják hogy mekkora nagy királyság, de wc-t pucolni, meg hamburgert sütni, ugyan annyira nem királyság mint itthon.
2012. dec. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valóban megéri kimenni, annak, aki tudja az adott ország nyelvét és ért valamihez! Nem véletlenül mondom én is, hogy aki otthon nem vitte semmire, az itt sem fogja. Én otthon sem kerestem rosszul, idekinn meg pláne nem, de mosogatni, takarítani, csak azért nem jöttem volna, hogy elmondhatom, hogy itt élek.
2012. dec. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz munkád, vagy köz munkás leszel, nem fogod megkérdezni. Akkor nem divatból fogsz munkát vállalni.
2014. jan. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!