Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A mostani Halloween divattal,...

A mostani Halloween divattal, idővel teljesen el fog tűnni a Halottak napja kegyeletteljes, kissé borongós hangulata?

Figyelt kérdés

2013. okt. 23. 13:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem.Aki vesztett már el szerettét, nem fog váltani ünneplésre.
2013. okt. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Grielean ***** válasza:
86%

"Kétlem.Aki vesztett már el szerettét, nem fog váltani ünneplésre."

Miért? Talán előírás a búskomor kegyelet? Most nem konkrétan a Halloween-ra gondolok, de miért ne lehetne valami kis ünnepség keretében, a szép emlékeket felidézve megemlékezni a szeretteinkről?

Mi már évek óta így teszünk, számomra az a természetes, ha olyan embereknek szentelek egy napot, akiket életükben igazán szerettem, akkor ez a nap ne a szomorúságé és a rossz emlékeké legyen!

2013. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Semmi sem állandó, előbb-utóbb átalakulnak az ünnepeink.
2013. okt. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem előírás a " búskomor kegyelet". De valahogy az ember nem bulizásra vágyik, amikor elvesztett szeretteire emlékezik .

Nem is kötelező ezt a napot tartani senkinek. Ahogy egyetlen ünnepet sem kötelező megtartani. Az ember maga eldöntheti, él-e az azon a napon általános szokásokkal, vagy sem. Sőt, saját egyéni elhatározás dolga, miként ünnepel .

2013. okt. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 haemorgen válasza:

Ahogy most haladnak a dolgok, egészen biztosan 99%-ban el fog tűnni, egészen egyszerűen azért, mert nagyobb üzletet látnak benne, mint a halottak napjával, és már a 2 éves kisgyerekek agyát is ezzel mossák.


Mondjuk engem egyik ünnep sem érdekel a kettő közül, szóval felőlem eltűnhet.

2013. okt. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Engem sem nagyon érdekel egyik sem.

Szerencsére még nem vagyok olyan helyzetben hogy nagyon közeli rokonokat kell gyászolnom.

Amúgy meg úgy vagyok vele, hogy azokra a szeretteimre, akik meghaltak nem az év egyetlen napján fogok gondolni és gyászolni vagy ünnepelni. Nálam ez úgy jön, hogy amikor szembe jut, akkor szentelek neki időt. És ez vagy sírásba vagy valami szép emlékként egy mosolyra vagy esetleg ha van ott valaki akkor sztorizgatásokba megy át. Ez az ünneplés egyszer egy évben nem nagyon jön be. A karácsony is már elcsépelt egy kicsit...legalább ezen a napon szeressétek egymást,és ajándékozzátok meg egymást.. és a többi 364 nappal mi van?

Elcseszett ez az egész felfogás. Primitívség az egész...

2013. okt. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
a Halloween és a halottak napja nem ugyanaz, nézz utána mielőtt hülyeséget kérdezel.
2013. okt. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
még segítek is, tessék: [link]
2013. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, tisztában vagyok vele, hogy a két dolog nem egy és ugyanaz. Viszont látom a környezetemet, ahol lázasan készülődnek a gyerekek a Halloweenre, és szülők szerint ez rendben is van. És ha megkérdezem, hogy a Halottak napjára is így készülnek-e, akkor sokan összemossák a kettőt és azt mondják, jobb nevetni mint sírni. Ha pedig elmondom mi az egyik és mi a másik akkor is ezt reagálják le. Van olyan óvoda, ahol pl a Mindenszentek a Halottak napja meg sincs említve, míg a Halloween igen.

Hát ezért kérdeztem meg, nem pedig azért, mert esetleg egy tanulatlan suttyó vagyok, aki nem tudja mi micsoda. De azért köszi a kioktatást.

2013. okt. 23. 17:55
 10/18 anonim válasza:
64%

Ez hülyeség.Én akkor emlékezek meg a szeretteimről amikor én akarok és nem akkor amikor halottak napja van.Tőlem az összes pénzhajhász ünnepet eltörölhetnék.

Különben a 2-nek semmi köze egymáshoz.Az egyik október 31.-én van még a másik november 1.-én.

2013. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!