Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Te hogyan ünnepeled Magyarorsz...

Te hogyan ünnepeled Magyarországon a Halloween ünnepét?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 07:52
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
73%
Én nem ünneplem, nem úgy nőttem fel, hogy ezt megismertem volna, egy új kapitalista szokás. Csendben megemlékezem a halottaimról. A magyar ünnep, minimum magyarul van leírva...
2012. nov. 1. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
68%
Sehogy, mivel ez egy angolszász ünnep, nem magyar. Ugyanígy nem ünneplem a hálaadás napját, se a Valentin napot, karácsonykor pedig nem várom a mikulast, mert az december 5-én jön.
2012. nov. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 /Anita_'94/ ***** válasza:
72%
Sehogy. Szerencsére még azelött kinőttem az ilyen hülyeségekből, mielött ilyen krva nagy divattá vált volna. Szal engem nem érintett meg ez a baromság...
2012. nov. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
Én inkább arra vagyok kivácsi, hogy aki ünnepli, az mit ünnepel.
2012. nov. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
65%

31.-én volt. Töklámpásokkal meg díszitéssel és süti sütéssel :) Jövőre pedig szeretnék elmenni egy beöltözős buliba is :)

Az 1.-e és a 2.-a pedig a halottainkról való megemlékezésé, ilyenkor már nincs helye az ünneplés és a bulizás szónak.

2012. nov. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 Andizsuzsi ***** válasza:
61%
Utolsó! Megirnád, hogy mit ünnepeltél 31-én? Egyébként a 2-a a halottaké, elseje a mindenszenteké.
2012. nov. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
34%
Én ma megyek bulizni, tudom, hogy tegnap volt, de ma van buli az egyik szórakozóhelyen. Nem fogok beöltözni, de a hangulat tükröződni fog a ruhámon.
2012. nov. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
53%
Én sosem ünneplem meg. Egyrészt nem is magyar ünnep, másrészt számomra elég bizarr, hogy mit lehet ünnepelni azon, hogy a szeretteid meghaltak.
2012. nov. 1. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
69%

Sehogy, mit ünnepeljek rajta?

Október 31-én nem történt semmi, nov. 1-jén Mindenszenteket ünneplem, ekkor este, vagy másnap, halottak napján megyünk ki a temetőbe.

2012. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
70%
Sehogy. Ünnepelje aki kitalálta. Itt nem szokás, tehát nem érdekel.
2012. nov. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!