Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Érdekelne, hogy itt Budapesten...

Érdekelne, hogy itt Budapesten mindenki így van a szomszédaival?

Figyelt kérdés

Én vidékiu lány vagyok,ott szokás volt beszélgetni,érdeklődni egymás iránt-jókat nevetni,együtt gazolni a kertben,és minden :)

Mióta Pesten élek szinte senki nem beszél velem, a szomszédok éppen csak hogy odaböffentenek-szóval ez már ha 10 éve alatt nem változott,akkor nem is fog...-szerintetek én várok túl sokat tőlük?

Valahogyan nem tudok hozzászokni ehhez a millőhöz,nekem ez a ridegség olyan futcsa...-képzeljétek,karácsonyra sem mondanak még annyit sem,hogy:Boldog Karácsonyi Ünnepeket" -gyakorlatilag nullára vehető az itteni szomszédokkal a kapcsolatom....



2013. okt. 30. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a külvárosban éltem, kertes házas övezetben nekem is rosszak voltak a tapasztalataim. Konkrétan minden szomszéd ellensége volt a másiknak :-(

Most a belvárosban lakunk, társasházban. Itt egész jó. Vannak lakók, akikkel gond van, de alapvetően nincs rossza hangulat, néhányan beszélgetünk egymással. Egyébként az a véleményem, hoyg nagyon jóban lenni sem jó a szomszédokkal, mert elszemtelenednek :-)

2013. okt. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
eBBEN TELJESEN IGAZAT ADOK nEKED KEDVES VÁLASZOLÓ-AZ EGYIK SZOMSZÉDOMMAL AZÉRT VOLTUNK 3 ÉVIG MÉG KÖSZÖNŐ VISZONYBAN SEM,MERT AZ ÉG EGY ADTA VILÁGON MINDENBE BELESZÓLT-EZ EGY 80 ÉVES ÖREGASSZONY-DE A LEGROSSZINDULATÚBB FAJTÁBÓL....-Most ismét elkezdtünk köszönni-most ismét mindenben kioktat-azt hiszem ma kiosztom ismét...-a legnagyobb baj,hogy egymás szájában lakunk,nincsen rendesen elkerítve az udvar-szóval mindenki mindent lát-és ez engem végtelenü zavar....-nincs semmi magánélet-most növesztek egy sövényt jobb oldalról, de bal oldal az nem az enyém és ezért oda semmit nem tudok-vagyis ültetünk 13 db tuját,azt a szomszéd kigyomírtózta 2 hónapja-mind megy ki-pedig rengeteg pénzt öltünk bele...-ronda dolog-már azon töröm az agyamat,hogy hogyan tudnék nkik ártani???
2013. okt. 30. 10:45
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennyire nem. Ahol én laktam, ott a köszönés mellett szóltunk néhány kedves szót is egymáshoz, de nagyon nem barátkoztunk.
2013. okt. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokan vannak a városban, fizikailag nagyon közel egymáshoz.

Vidéken ismersz majdnem mindenkit, akivel találkozol. Persze, hogy ott jobban odafigyelsz.

2013. nov. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Geronimo Stilton ***** válasza:
Itt kecskeméten is ez a helyzet,de nem is bánom mert sajna pont anyósom a szomszédom.Vele meg jobb nem beszélni,értelmeset úgyse tudna mondani :)
2013. nov. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!