Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Képzeljétek! Ma Budapesten a...

Képzeljétek! Ma Budapesten a KIK áruházban voltam. Arra lettem figyelmes, hogy már van egy karácsonyi asztaluk mától, karácsonyi holmikkal. Vélemények?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 18:42
 1/3 gömbicica ***** válasza:
100%

vélemény? ez a fogyasztói társadalomra való pszichikai hatás. Bizonyára lesznek, akik már nyárutón nekiállnak "fogyasztani" lelkük rajta :-)

szerintem tökre nem normális dolog. október végén bőven elég lenne karácsonyozni.

2013. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8%
Én nem gondolok semmi rosszat, sőt. Aki szeret előre gondolkodni és készülni, annak legalább van már lehetősége (olcsóbban is általában), és nem december 20. után kell rohangálnia. Én nagyon szeretem a karácsonyi hangulatot, nagyon szeretek ajándékozni is, meg díszíteni, sütni-főzni, és én bizony már bőven nyáron elkezdem az előkészületeket (pl. amit lehet elkezdek csinálni, beszerezni, gondolok itt a házi készítésű likőrökre, egész nyáron főzök be saját termésből mindenfélét, gondolva már a karácsonyra is, ajándékbeszerzés is már folyamatban, úgyhogy én csak örülök, ha vannak olyan üzletek, ahol már lehet kapni karácsonyi témájú dolgokat.
2013. szept. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Engem nem zavar. Én még nem érzem időszerűnek a karácsonyi holmik bevásárlásának, már csak azért sem, mert nem is szoktunk karácsony címén szinte semmit sem venni. A díszeket házilag készíte(tte)m el, és általában az ajándékokkal is ezt teszem, mivel egyrészt jó kézügyességű felnőtt vagyok, másrészt inkább kisebb, de leleményesebb ajándékokat szoktunk adni, nem arra gyúrunk, hogy az összes ismerősnek minél nagyobb plazma TV-t.

Abban egyébként van logika, hogy az ember nem a karácsony előtti pár napban rohan el vásárolni, amikor minden üzlet dugig van.

2013. szept. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!