Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A többi nemzetnél mennyire...

A többi nemzetnél mennyire központi dolog a hazaszeretet/hagyományőrzés manapság?

Figyelt kérdés
Csak érdekeségképpen kérdezem. Milyen a helyzet manapság ilyen nemzeti öntudat téren külfölfön? Meg ha már itt járunk, itthon is. Nekem van egy érzésem, hogy itthon a magyarok kezdik elhagyni ezt a dolgot. Most nem arra gondolok, hogy matyóhímzéses ruhában járjon mindenki, csak a tudatra. Nem tudom külföldön, mondjuk a németeknél, svédeknél hogy megy ez, de ha ők "tudják" hogy kik ők, tehát van ilyen öntudatuk, akkor a magyarok rossz úton járnak, hogy már háttérbe szorulunk, mert a többség csak külföldre vár, itthon meg nem ismer szinte semmit.

2013. nov. 5. 21:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A románokról minden rosszat ellehet mondani, de bennük erős a nemzeti öntudat, nagyon szeretik az országukat - még ha lopták is egyes részeit.
2013. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Németországban is erős a hagyományőrzés. Sőt, ünnepeken sokszor járnak népviseletben. Nem divat a Hallowen és a többi Amerika majmolás.
2013. nov. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nagyon nehéz összetartozást érezni annak, akinek semmi kilátása nincs azzal, aki ennek ellenére beszedi tőle a pénzt és elkölti magára és jól él. szerintem is nagyon kevesen gondolnak úgy az itt élő emberekre, mint akikhez tartozik. ha megnézed egy nép nemzeti fideszes is csak azokra gondol úgy, akik ugyanazt gondolják mint ő. egy jobbik is csak azokra, akik nem cigányok, nem zsidók.
2013. nov. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Amennyire én tudom az USA-ban is nagy a hazaszeretet de ez nem is csoda hisz a múltbéli dolgok mellett a jelenben is van mire büszkének lenniük.... Nem úgy mint itt, ahol mindenki menekülne (aki tud menekül is) a megélhetésért.


Persze nekünk is vannak hagyományaink meg szép múltunk csak az a baj hogy semmi mással nem büszkélkedhetünk...


Ez az én véleményem!

2013. nov. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 fehérpiros válasza:
Én Lengyelországról tudok,hogy ott saját gyár..vagy mi van kimondottan viseletet gyártani.
2014. aug. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!