Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Azt mondják a magyar olyan...

Azt mondják a magyar olyan nép, hogy mindig azon jár az esze, hogy portyázhatna. Én nem! Nem vagyok magyar?

Figyelt kérdés

Hogy a magyar azon töri folyton a fejét, hogy loghatna,, csalhatna, hogy úszhatná meg a fizetést.

Én nem ezen töröm a fejem. Nem lennék magyar?



2013. dec. 10. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Kissé pozitívabb megvilágításban. A magyar nép sohasem adja fel. Még egy olyan országban, ahol nincs pénz, és túl magas az adó, ott is meg tud élni, mert ha kemény munkával nem tud előre jutni, akkor megtalálja a kiskapukat, de nem hagyja, hogy megnyuvasszák. Hogy te nem ezen gondolkozol, ez talán azért van, mert még nem szorulsz rá. Ami nem baj. Talán ismered ezt az idézetet. "Ember küzdj, és bízva bízzál." Nem is értem, hogy miért nem ez Magyarország nemzeti mottója.
2013. dec. 10. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van nemzeti mottónk?
2013. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem csak a magyar szeret potyázni, viszont falnak menni igen, és amikor kiderül, hogy a fal erősebb, utána is próbálkoznak.


"Én nem ezen töröm a fejem." :)


"Ember küzdj, és bízva bízzál."

Ja, magyar ember küzd, harcol, falnak megy.... :(

2013. dec. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg tisztességesebb vagy, mint az átlagmagyar.


(Sajnos vagy nem), én is ilyen vagyok.


...nem "portyázhatna", hanem potyázhatna... gondolom elírtad.

2013. dec. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értem miért szavaztatok le, nem kötekedésből kérdeztem, hogy van-e hivatalos nemzeti mottónk.
2013. dec. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan. Csak ha rákényszerítik. De akkor más is ezt teszi. Legfeljebb más népek kevésbé szorulnak rá. Vagy kevésbé ismered őket.

De ha mind olyan lenne is, a nemzetiséget akkor sem ez dönti el. Kivéve, ha te magad eszerint ítéled meg magad.

Én azért elég sok olyan magyart ismerek, akik nem törik a fejüket a lopáson, csaláson, és hasonlókon. Lehet, hogy nem ugyanazokban a körökben fordulunk meg?

2013. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Dehogynem, de te egy kivételes egyéniség vagy, egyedi látás- és gondolkodásmóddal.
2013. dec. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!