Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Japánban, hogy van ez a kun,...

Japánban, hogy van ez a kun, san megszólítás?

Figyelt kérdés

Írok egy mangát, viszont nem tudom, hogy milyen viszonyt kell írni, mikor:

Adott egy Kelly nevű lány + a tanár:

és egy párbeszédben:


"Tanár: Üdvözlünk Tochika-kun. Amint látod, van számodra egy hely Kelly-? mellett"


Ha lényeges a lány teljes neve: Kelly Dustin (Mivel angol)



2013. dec. 11. 14:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha a fiút kun-nal illeti, akkor a lányt feltehetően chan-nal.


Másik eset lenne, hogy mindkét nemet san-ozná.


De azért számít a tanár személyisége is. Magyarországon is vannak tanárok, akik közvetlenebbek és akik közvetettebbek. Bár olyat nehezen tudok elképzelni, aki lány-fiú közt erős különbséget tenne vagy valakivel kivételezne. (Legalábbis osztály előtt szerintem alapvetően azért az a normális, hogy ugyanúgy szólítja meg, privátban viszont lehetne, hogy már máshogy. De ez megint személy függő.)

2013. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Általában a fiú kun, a lány chan, ha egy idősebb szólítja meg és olyan, aki jobban ismeri, de előfordulhat az udvariasabb san is. Viszont! Nem a keresztnevüket, hanem a vezetéknevüket szokták általában használni a tanárok az iskolában, és ehhez viszont lány esetében inkább a san passzol. A keresztnév használata túl közvetlen, azt leginkább csak oviban (sulielőkészítőben) használnák szerintem.

Tehát a fenti példánál én Dustin-sant használnék.

2013. dec. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2013. dec. 12. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!