Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Facebook, politikai párt:...

Facebook, politikai párt: tegezés vagy magázás?

Figyelt kérdés

Az egyik általuk publikált cikkhez írtam hozzászólást, mire a válasz tegező hangnemben érkezett az oldal kezelőjétől. Az oldalukat nem "like"-oltam, tehát az adataim nem láthatóak a számukra. Minden profi Facebook oldal, például webboltok magázó hangnemben válaszolnak, ezt elvárom egy politikai párttól is, amennyiben én is megadom a tiszteletet.

Nem dőlt össze a világ, csupán kíváncsi vagyok, hogy az adott szituációban mit véltek helyesnek. Kinek mi a véleménye?



2013. szept. 29. 03:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A web2-n de általában bármilyen fórumon a tegeződés az általános. Nem hiszem, hogy ezen ki kellene akadni. Az Internetet alapvetően - pár éve - a fiatalabbak használták aktívan, nekik ez nem probléma. Az nagyon jó, ha az idősebb korosztály is netezik, közösségi oldalon is aktív, de azt meg kell érteni, hogy ilyenen nem szabad kiakadni, mert ez nem a tiszteletlenség jele, hanem egyszerűen így alakult ez a modern kommunikációs csatorna.
2013. szept. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten a tegezés a "normális", ezen nem szabad fennakadni. Ha egy párttól tegezö választ kapsz, az csak annyir jelent, hogy közvetlenek akarnak lenni.
2013. szept. 29. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akadtam rajta fenn, ilyenről szó sincs. Viszont ha én magázó hangnemben szólok hozzá, elvárom ezt fordítva is.
2013. szept. 29. 13:49
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván nem akarnak a távolságtartó magázódás irányába elmenni.
2013. szept. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
81%

Párttagok közt általános volt mindig a tegezés. Akár "testvérnek" szólították egymást akár "elvtársnak". Ha a párt tegezett téged azt jelenti maguk közé tartozónak tartanak.

Szokták a pertut többféleképen osztani:

rokoni pertu - gyere Pistike!

baráti pertu - gyere Pisti!

csendőr pertu - gyere ide azanyádúris....t

urambátyám pertu - Pista bátyám gyehre ide kéhrlek alásan

elvtársi pertu - gyere István elvtárs

elvtársi pertu az 50-es évekből - érted jöttük elvtárs nem ellened

2013. szept. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!