Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Farsangra felnőtteknek ti a...

Farsangra felnőtteknek ti a szép vagy az igénytelen, de ötletes, vagy az igényes, de nehezen megfejthető jelmezeket kedvelitek?

Figyelt kérdés

Merthogy, van egy Angliából kapott, nagyon szép eredeti filmeskellék jelmezem, olyan Viktória királynő korabeli turnűrös csipkés fodros szexis fűzős kalapos szépruhám, de a barátom leszólta.


Szerintem viszont az ő ötlete, hogy szendvics lesz, miszerint előre hátra összekötve egy darab kenyér lelógatva, vagy dugóhúzó, vagyis a derekára köt egy sprgán egy parafadugót, nagyon ciki.

Szóbahozta még hogy cowboy, bokszoló, hajléktalan, bohóc lesz, de szerintem ezek überbngák.

Szerinte az a farsang lényege, hogy ötletes legyen, noha én ezeket nem nevezném annak.

Szerintem a szép ruha legalább olyan fontos.

Mindenki megnézné, mert ilyen ruhát nem sűrűn látni.


Hasonló: [link]


De ennél sokkal szebb, csak most nem találtam más képet.

Tényleg fantáziátlan volna? Ugye hogy nem az?


2014. febr. 11. 03:56
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem tök jó!!!!
2014. febr. 11. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő lehet nyerő(nálam)(a kép tetszik nagyon, de nekem is hiányzik belőle az ötletesség,a fantáziád,a TE )
2014. febr. 11. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő jól néz ki, mondjuk én mindig szeretem az eredetiséget, az ötletességet. A szép ruháknál lenyűgöz a szépségük (az is tetszik, amit te mutattál), de mégis jobban szeretem az ötleteseket. A gazdája bizonyára kreatív lehet, ami számomra vonzóbb, mint hogy egyszerűen jól néz ki.
2014. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szép-szép ruha. De hol van benne a te ötleted? Ennyi erővel felvehetném az érettségi öltönyömet, és mondhatnám, hogy ügyvédnek öltöztem, vagy 30'-as évekbeli maffiózónak, de talán te is érzed, hogy nem lenne túl eredeti.

Ez a baj ezekkel a "szép" jelmezekkel. Jól néznek ki, de nem fejeznek ki semmit.

2014. febr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2. válaszoló: Nem értelek igazán, pont olyan egy ilyen ruha, mint amilyen én is, és igenis, fel lett dobva saját ötletekkel, ne mondd már nekem, hogy annyira sok embernek jut eszébe egy eredeti viktoriánus cuccot felvenni, amiben minden történelemhű, és mégis a miénk.


3. válaszoló: De mitől lesz ötletes egy jelmez?


4. válaszoló: Nem akarlak megbántani, de már ne is haragudj, egy történelemhű, finom és korszakot szimbolizáló ruhához hasonlítani az érettségi öltönyödet a maffiózós példával - na ez valóban ötlettelen.

És ott van benne az én ötletem, hogy akik ismernek, tudják, hogy ez olyan tipikusan kifejező, ráadásul magam tuningolom fela ruhát kisebb ügyeskedésekkel.


Ellenben még senkitől nem tudtam meg, mi is az az ötletesség, mert hogy az általam felsoroltak, amiket a baártom akar, azok ugyan nem ötletesek, épphogy fáradt poénok és elcsépelt ezerszer túlhordottak.

2014. febr. 11. 17:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy ötlettelen. Épp ezért hasonlítottam a te jelmezedhez, hogy kifejezzem, azt is hasonlóképp ötlettelennek tartom. Fölveszed, oké. De ki is vagy benne? Szerinted mindenki tudni fogja, hogy te egy viktoriánus korabeli hölgy akarsz lenni, vagy csak egy nő buggyos ruhában? Az ilyen insider dolgokra (a művelt társaságom majd tudni fogja, minek öltöztem) lehet számítani, de nem ez a jelmezesdi hajcihő lényege. Ennyi erővel egy címkét is ragaszthatnál a homlokodra, hogy minek öltöztél.
2014. febr. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De akkor még mindig nem értem, hogy szerinted akkor mi az amit ötletesnek nevezhetünk.

Mert a cédulás példáddal, bárki magára ragaszthatja, hogy én most spongyabobnak öltöztem, és akkor wow.

A spngyabobban hol van ő? A bohócban hol van ő?

Megérne még egy kis kifejtést, mert tényleg nem értem, mire gondolsz ezzel az ötletességgel kapc..

2014. febr. 13. 17:29
 8/10 A kérdező kommentje:
Ja és, akkor, MI a "jelmezesdi hajcihő" lényege, világosíts már fel bennünket, mert képtelen vagyok meglátni, mi a jelmezbál lényege ha nem a beöltözés.
2014. febr. 13. 17:30
 9/10 anonim ***** válasza:

Pontosan a beöltözés a lényege. Illetve, hogy az öltözéked kifejező legyen. Régen is voltak olyanok, akik fölvettek egy fehér inget, egy szemüveget, tettek néhány tollat az ingzsebükbe és "tudós vagyok" gondolattal nagyon kreatívnak érezték magukat. A kockás flanel ing karton baltával "favágóként" szintén ez a kategória. És valahogy mindig is bénának tartotta mindenki ezeket a jelmezeket. Érezni lehet, hogy nincs benne túl sok gondolat, kreativitás.

Engem mondjuk pont nem érdekel, hogy minek öltözöl/öltöztél. A véleményünket kérted. Én elmondtam. Neked nem tetszik.

2014. febr. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem nem értetted a kérdés lényegét, viszont úgy látom, hogy a pökhendiskedéseddel elérted, hogy ostobának tartsunk, ugyanis még mindig nem válaszoltál a kérdésre, hát lássuk be, ez elég kistányért volt, menj innen.
2014. febr. 13. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!