Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ha elfogadjuk a babonát,...

Ha elfogadjuk a babonát, miszerint a fekete macska szerencsétlenséget jelent, mennyi ideig tart a hatálya?

Figyelt kérdés
Megyek és átmegy előttem. Mennyi ideig legyek még óvatosabb a szokásosnál? Amúgy én úgy kezelem, hogy az útkereszteződés feloldja, tehát autó előtt ha átmegy és közben van egy útkereszteződés, akkor rám nem érvényes. (Sajátos babonaértelmezés :-))
2008. júl. 27. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
95%

Ha látod, hogy valószínűleg át fog menni előtted, akkor gyorsan fordíts hátat neki !

Amúgy egyszerűbb az élet, ha ezekben nem hiszünk :)

2008. júl. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Ne légy babonás, mert nincs neki semmi alapja, már kifigyeltem. Csak hátráltat téged az életben. Sokan pedig azért járnak balszerencsésen, mert beképzelik maguknak és előidézik maguknak, anélkül, hogy ennek tudatukban lennének, pont a babona miatt.

Nagyon sajnálom szegény macskákat, mert ők szenvedik el az emberi butaságot, holott ők nem is bűnösek, és nincsenek kihatással a mi életünkre. Felénk nagyon sok fekete macskát látni farktalanul, véznán és megcsonkitva, hiszen vannak, akik azt hiszik, hogy ha a macskát megverik, mert elmegy előttük, akkor leszáll róluk az átok. Nekünk 4 teljesen fekete cicánk van, és annyira ennivalóak, csak szeretni lehet őket.

Kérlek, ha teheted ne légy babonás, még ilyen sajátos értelmezésban sem, csak végigkiséri értelmetlenül az egész életed.

2008. júl. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
96%

Nekem két teljesen fekete lánymacskám is van, és soha nem ért még szerencsétlenség, bár értelemszerűen állandóan mellettem lebzselnek, és egy csomószor elmentek már előttem.

Szerintem az összes babona hülyeség, de ez csak egy vélemény.

2008. júl. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
95%
Ez hülyeség, ilyen nincs hogy szerencsétlenséget hoz. Nekem már elég sok fekete macskám volt mégsem ért semmi baj. (Viszont mindegyik fekete cicám rejtélyes körülmények közt távozott az élők sorából :o)
2008. júl. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
100%

a babonák az operáns tanuláson alapulnak, (nemrég tanultam:D) az emberrel történik valami egy esemény után,

(jelen esetben a macska) és ha ez többször megtörténik, akkor hajlamos azt hinni, hogy nem véletlen, pedig az!

2008. júl. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Hülyeség ez a feketemacska babona.Elárulom hogy semmi igazság nincs benne.Olvastam hogy régebben az emberek a feketemacskákat tartották a boszokrányok macskájának.Valószínűleg innen eredhet a babona.Sok helyen még ma is ráfogjá a feketemacskákra hogy rosszat okoznak.Meg még azt is olvastam a neten hogy vlamelyik országban azokat a feketemacskákat amiknek nincs fehér pötty elől a nyakánák,amik tiszta feketék megölik a babona miatt.Pedig ez nagy hülyeség.

6 feketemacskám van és még sem történt velem semmi rossz.Még mindig élek!

Amugy is a fekete macskák különleges macskák.A tudósok bebizonyították hogy a fekete szőrzetükben van bennük egy olyan gyógyító génjük ami a többi macskában nincs meg és ezért a feketemacskák nehezebben kapnak el különböző vírusokat és nemnagyon kapnak el olyan betegségeket ami más macskáknál gyakori.

Meg azt is olvastam hogy az orvosok próbálják kivonni ezt a gént a feketemacskákból hogy embereket gyógyíthassanak meg vele. Szóval lehet hogy pár év mulva mikor fejlődik az orvostudomány lehet hogy a feketemacskák fogják megmenteni az embereket. :)

2008. júl. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a válaszokat, mindenki megkapta a plusz-t. Sok érdekeset és hasznosat írtatok, de kimaradt a lényeg: mennyi ideig tart a fekete macsek "hatálya"? Én nem hiszek benne, nem vagyok babonás, csak arra lennék kváncsi, hogy a babonások szerint mennyi időre jelent balszerencsét a ciccmic?
2008. júl. 28. 21:01
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy fekete macska balról-jobbra megy át előtted az szerencsétlenséget jelent, ha jobbról-balra, akkor pedig szerencsét. Ha közömbösíteni akarod a szerencsétlenséget, rögtön lépj hátrafelé 3 lépést. Kérdésedre válaszolva, szerintem nem szűntethető meg a hatálya. Ez olyasmi, mint amikor beütöd a könyököd, váratlan vendéget jelent. De ha megfogod a könyököd rögtön utána, akkor közömbösíted.


Ki miben hisz. :)

2008. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

nekem szerencsét hoznak a fekete macskák!

és olyan szerencsém van, hogy nekem is van egy fekete macskám. azt szoktam átküldözgetni magam előtt, csak nem mindig fogad szót...

2009. ápr. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

én nem vagyok babonás, mert azok mind szerencsétlenek. :)

Viccet félre téve az sem mindegy, hogy jobbról balra vagy balról jobbra megy át előtted az úton a fekete macska. Az egyik szerencsétlenséget jelent míg a másik szerencsét.


Ha beütöd a könyököd akkor váratlan vendég jön, ha megfogod a könyököd akkor nem közömbösíted hanem a váratlan vendég idős bácsi/néni lesz. :)

2009. ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!