Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A magyar rovásírás kizárólag...

A magyar rovásírás kizárólag betűket tartalmaz, vagy vannak fogalmak amelyek saját szimbólummal rendelkeznek mint például a germánoknál az élet rúnája?

Figyelt kérdés

2014. máj. 21. 18:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Tartalmaz betűket, illetve olyan jeleket, amik több hangot jelölnek, pl ''ak'' vagy ''tprus''.

Egyesek szerint a betűk azok betűk, de jelentésük is van (?) Én erre bizonyítékot nem láttam, de elképzelhető.

Pl. a rovás Gy betű azt jelentené elvileg, hogy ''eGy Isten'', és elvileg ezért van benne a magyar címerben is az a betű (a hármashalomból kiemelkedő kettőskereszt = Gy betű) De én nem tudom, hogy ez mennyire hiteles információ, én ezt olvastam valahol, meg mondták is nekem, de sosem lehetek teljesen biztos. Olyat is olvastam, hogy ezek a bogárjelek(mint a tprus) valójában monogramok, vagy aláírások, név-rövidítések, de azt már végképp nem tudom.

2014. máj. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
azért köszi a kérdést
2014. máj. 22. 14:05
 3/4 A kérdező kommentje:
választ*
2014. máj. 22. 14:05
 4/4 anonim ***** válasza:

A rovásbetűk valóban csak betűt jelölnek, de a rúna betűk is csak betűk, nem attól lesz rúna jel vagy szimbólum, mert egyedi, hanem mert annak van jelentése. Nem hasra ütve találják ki ezt. A rovásbetűket is össze lehet róni, ennek egyik legismertebb szimbóluma az "életfa".


[link]


Ezt sajnos megfordítják és fejjel lefelé hordják hibásan, de nem kell sokat várni a divat társadalomtól. Szóval ha kicsit utánanézel az abc-ben akkor megtalálod a betűket benne, amelyből össze rakhatod a fa, élet és életfa szavakat.

2014. aug. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!