Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szilveszter napján tilos...

Szilveszter napján tilos csirkehusit enni? Mert ugye a hiedelem szerint a csirke "elkaparja a szerencsénket". Vagy ez csak az újév első napjára vonatkozik?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

szilveszter napja az 31.

elseje az már új év.

2009. dec. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugy latom az elöttem szolo nagyon "okos" valaszt adott...

Szoval sztem 1-én nem szabad enni csirkehusit, elvegre a lencsét is akkor esszuk.

2009. dec. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szilveszterkor baromfit vagy halat kell enni, mert az elrepül vagy elúszik a régi évvel (és a bajokkal) együtt,

Újévkor viszont disznót, mert az elöre túr és igy elöre viszi szerencsét. EKKOR nem szaban csirkét (baromfit enni, mert az hátrafelé kapar - vissza a régi felé, és EZÉRT elkaparja a szerencsét az utadból a hátad mögé.


Igy van hagyomány szerint és éppen ezért a sült malacot csak ÉJFÉL után eszik tradicionálisan.

2009. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szilveszter napján egyenesen kívánatos a szárnyas, mert az elrepül az óesztendő gondjaival.
2009. dec. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első válaszolónak üzenem, hogy a 19 évemmel tisztában vagyok, hányadikára esik szilveszter és újév napja... De azért köszönöm, jót nevettem... Többieknek is köszönöm a válaszokat, továbbítom édesanyámnak, mert ő volt gondban, milyen ételt csinálhat még holnap( a szokások rabja....). Végülis örülök, mivel inkább csirkehús párti vagyok, mint disznóhús párti. Holnap még degeszre ehetem magam, de újévkor erre nem sok esélyt látok a szilveszteri buli utáni regenerálódás miatt!:)
2009. dec. 30. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!