Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg igaz, hogy akinek az...

Tényleg igaz, hogy akinek az első szülése császár volt, akkor a 2. szülésnél ha hüvelyinek indul, tilos adni a méhrepedés miatt oxitocint?

Figyelt kérdés
Egyik babás fórumon olvastam, hogy a fájásgyengeség esetén sem szabad oxitocint adni az előzőleg császárral szült nőknek. Amiatt kérdezem, mert ha nálam oxit akarnak adni, akkor nem fogom engedni ezek után. Valakinek van tapasztalata ez ügyben?
2010. okt. 2. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Nem hiszem, hogy így lenne. Csupán azért, mert a barátnőmnek is császárral végződött az első szülése (nem tágult megfelelően), majd a 2. szülést indították, kapott bőven oxitocint is, mert fájás gyenge volt.... Több palack infúzió után végül újra császár lett a vége... Szerintem az orvoson is múlik, meg a varratok állapotán is.
2010. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy zselét nem adhatnak, szerintem oxitocint adhatnak. Legalábbis nálunk adnak. Mikor szültem volt bent egy anyuka akinek az első baba császárral lett és a másodikat indítani kellett neki mert kevés volt a magzatvize is meg az áramlás sem volt már túl jó, nem gyarapodott rendesen a baba ezért úgy döntött az orvos, hogy megindítja neki mivel már a 39. hétben járt. Neki is oxitocinnal indították, de nem voltak fájásai ezért megcsászározták újból. Egy volt az orvosunk. Azóta is tartom a kapcsolatot ezzel a csajszival.
2010. okt. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez akkor van, ha túl kevés idő telik el a 2 szülés között. Mondjuk 1.5 év...akkor tuti nem adnak
2010. okt. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!