Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szilveszterkor miért eszünk...

Szilveszterkor miért eszünk virslit?

Figyelt kérdés
2009. dec. 31. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
mert egyszerű elkészíteni, felszívja az alkholt, kíméli a pénztárcát
2009. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem valami más oka is lehet, mert ha ez tényleg így van, akkor előjön az a kérdés, hogy miért pont éjfél után kell enni?


Ezt a kérdést majdnem én is kiírtam, de valószínű, hogy itt, nem kapjuk meg rá a választ.

2010. jan. 1. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Egy elmélet róla:

[link]

2010. jan. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem,mert éhesek vagyunk..
2010. jan. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó! Köszi az értékes választ! Sokat tudtunk meg belőle.
2010. jan. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megnéztem mind a két cikket, érdekes, de sajna választ nem ad. Talán tényleg senki sem tudja, hogy mért eszünk virslit éjfélkor...de biztos van valami magyarázata. Én speciel Orsi virslit ettem, és nagyon finom volt. Nem tudom, de szerintem jó kis hagyomány, és lehet, hogy mégis van benne valami abban az első cikkben. Talán tényleg a gazdagok kezdték el enni, mialatt a szegények hurka-kolbászt ettek...:D
2010. jan. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!