Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogyha egy...

Miért van az, hogyha egy muzulmánt kérdezünk az istenükről, akkor mindig ködösítenek, és elmondják, hogy ilyen jóságos meg olyan jóságos, de érvelni soha nem érvelnek?

Figyelt kérdés
Mindig azt érzem, hogy belőlük hiányzik a logikus érvelés képessége, ha az iszlámról van szó. Láttam egy előadást nemrég, ahol egy magas rangú muzulmán diplomatát kérdeztek az országa közismerten vitatható jogi rendszeréről, és elmondta ötször is, hogy isten mennyire jóságos meg az iszlám milyen jó, csak épp a kérdésre nem válaszolt. A Korán is állítólag csupa ilyen tautológiából áll: isten nagyon jó, ezt jegyezzétek meg, mert ő nagyon jó. Isten nagyon jó meg nagyon kegyelmes, ezt tudnotok kell mindannyiótoknak. De miben nyilvánul ez meg, miben érződik ez, hol van ez az isten? A keresztények legalább bevallják, hogy ez csak egy HIT és annak létezik, aki hisz benne. A muzulmánok szerint isten jó és imádni kell, mert ez van leírva a könyvben. Jézus pedig, isten ide vagy oda, ránk hagyott rengeteg tanítást, erkölcsi példabeszédet. Azt sem értem egyébként, hogy mi alapján különítik el a muzulmánok a saját istenüket a keresztény vagy a zsidó istentől. Egyiknek sincs ábrázolása, nem? Mindegyik túlmutat a szavakon, az értelmen, mindegyik mindenütt jelenlevő, de sehol nem érzékelhető. Akkor most hol a vita?
2014. okt. 16. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mint ateista ki kell ábrándítsalak: a keresztényhívők is ilyenek, csak te élsz rózsaszín ködben.
2014. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Jó, de akkor is, mintha a keresztények egy része "intelligensebben" állna a vallásához. Vannak, akik tudják, hogy nem szó szerint kell venni a tanításokat, hanem mélyebb értelmezésük van, hogy sok a jelkép, és hogy a vallásban nem a világi formalitás a fontos. De hasonlóképpen "bölcs" muzulmánnal még nem találkoztam.


Most néztem bele a Koránba az interneten. Találomra egy-két oldalt megnéztem. Mindenhol kb. ugyanazt láttam, csak más köntösben: Allah az igaz és könyörületes, az ő szava igaz, és lehet, hogy néha nehéz elhinni, de akkor is igaz és jó. Hány száz oldalon keresztül megy ez? Teljesen üres és semmitmondó a Bibliához képest.

2014. okt. 16. 20:41
 3/9 anonim ***** válasza:

A Biblia is pontosan ugyanilyen.


A keresztény kultúrkör se volt másmilyen a középkorban, boszorkányokat és eretnekeket égettek a semmiért. Elvileg egy mindenkit egyformán szerető Isten nevében.


Bármennyire is nehéz elhinni, az iszlám vallás se rosszabb a kereszténynél. A keresztény vallás se jó. Egyre megy mind a kettő. Azért tűnhet csak másnak, mert az iszlám világ még néhány civilizációs lépéssel le van maradva. (másképp gondolkodók (ateisták és tudósok) jogai, női jogok, polgári jogok...)


Amúgy a lemaradottság önmagában nem is akkora baj, ami a feszültségeket okozza így globális szinten, az az, hogy a lemaradottságuk ellenére ők is rendelkeznek a 21. század technológiájával.

2014. okt. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek #3-mal.

200 évvel ezelőtt a kereszténység pontosan ilyen volt. Nem kellett túl sokat magyarázni, mert mindenkinek természetes volt nagyjából minden. Azért, mert ugyanígy sulykolással tanították.

A nyakatekert keresztény magyarázatok a különböző bibliai dolgokra az elmúlt pár 100 évben születtek, amikor a felvilágosodás összezavarta az egyszerű hitet, és valahogy meg kellett próbálni összebékíteni a kereszténységet a tudománnyal.

2014. okt. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"A Biblia is pontosan ugyanilyen. "



Nem értek egyet. A Bibliában vannak nagyon hasznos tanmesék.



"A keresztény kultúrkör se volt másmilyen a középkorban, boszorkányokat és eretnekeket égettek a semmiért. Elvileg egy mindenkit egyformán szerető Isten nevében. "



Persze, nem mondtam, hogy a kereszténység tökéletes. Azt szokták mondani, hogy az egyház azért nem tökéletes, mert maga az ember sem tökéletes. A középkorban történtek mai ésszel felfoghatatlan dolgok, de a kereszteshadjáratok meg a boszorkányüldözések oka nem a Biblia, hanem az akkori egyházi személyek voltak.



"Bármennyire is nehéz elhinni, az iszlám vallás se rosszabb a kereszténynél. A keresztény vallás se jó."



Jónak egyik vallás se "jó", mert az emberek tudnak jók vagy rosszak lenni. A vallások támpontokat képesek adni. Az iszlám vallás szerintem ilyen szempontból kevésbé hasznos, mint a keresztény.

2014. okt. 16. 22:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval: a zsidó, a keresztény és az iszlám vallás ugyanazt az Istent tiszteli, aki megjelent Àbrahámnak. A fö eltérés köztük, hogy melyik szerint ki volt az utolsó próféta. Tehát egyre mennek, ezen kár vitatkozni.

"erkölcsi útmutatás": az egyik legegyszerübb erkölcsi kérdés a rabszolgaság kérdése. A Bibliában számtalan útmutatás van a rabszolgák vásárlására, eladására, tartására és bántalmazására, mìg az érdekükben Jézus se nagyon szól. Tehát kijelenthetjük, hogy a Biblia mint erkölcsi útmutatás megbukott.

2014. okt. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"hasznos tanmesék": Ugyan mi? Àbrahám és Izsák története? A körítést levéve egy férfi, aki hangokat hall és a parancsukra majdnem megöli a saját gyermekét? Ebben mi a szép? Vagy amikor Jézus öncsonkìtàsra buzdìt (a kezed, a lábad, a szemed bünbe hoz, vágd le/ki)? Ennek mi az értelme? Eleve túl drasztikus, + a modern pszicihiátria megmutatta, hogy a viselkedési problémák gyökere a fejben van. Akkor most a fejünket kell levágni, vagy forduljunk inkább szakemberhez?

" a középkorban félreértették": rámutattál a lényegre. Iszonyatosan ködösít az egész, ha akarom, ìgy értem, ha akarom, amúgy. Ez egy óriási gyengepontja az egésznek. Egy jó utasìtàs egyértelmü. Gondold el, mi lenne, ha a gyógyszergyàrtók is így adnák meg a szükséges adagolást...

Az iszlám világnak is óriási problémája, hogy sokféleképp értelmezik a Koránt, és pusztán a szöveget elemezve nem lehet kimondani, hogy melyiknek van igaza.

2014. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A keresztények már elég régtől fogva egymással is sokat vitatkoznak. Az iszlámban az ellentétek eredetileg politikaiak, és az arabok elég hevesek érzelmileg. Bár az iszlámot más népek és egyének is felvették, de valamennyire ők is asszimilálódtak az arab hagyományú iszlám közösséghez. Ezzel szemben a keresztényeket lehetne kritizálni, hogy miért okoskodnak, amikor az Istenük egy érzelem?
2014. okt. 17. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia, nezd csak van egy fılm amıt a Spektrum TV keszıtett dokumentum fılm az ıszlamrol szerıntem nagyon jol összefoglal mındent.. erdemes megneznı csupan haromnegyed oras:


http://www.youtube.com/watch?v=Hv_DexA5Z78


nagyon nehez ugy ha csak belenezel a KORAN-ba a neten azt a szöbegkörnyezetet teljes egeszeben el kell olvasnı lehetöleg olyan fordıtasban ahol magyarazatok ıs vannak hozza mert ugy könnyebben erthetö mınden. Gondolj bele abba ıs hogy amıkor kı lett nyılatkoztatva a KORAN az a 7.szazadı arab törzsı vılag eletebe erkezett ehhez merten az akkorı szokasok teljesen mas volt mınt amı most van...

2014. okt. 20. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!