Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak utólag érvelnek...

Miért csak utólag érvelnek észérvekkel, előtte miért csak ködösítenek?

Figyelt kérdés
A családom is és a tanáraim is ezt csinálják. Történt velem valami. Hoztam egy döntést, mindenki le akart beszélni, hogy hülyeséget csinálok és nem lesz nekem jó. De senki nem mondta konkrétan, hogy miért lesz ez rossz nekem, vagy mi lesz benne rossz. Csak annyit mondtak, hogy az a dolog nem nekem való és nem fogom bírni végigcsinálni ha belefogok. Igazuk lett, belebuktam. Erre hirtelen mindenki jött a konkrét példáival, hogy XY 5 éve ugyanezt próbálta és ez és ez volt és amiatt ő is ugyanúgy belebukott. De ezt miért nem lehetett előre megmondani??? Ráadásul ezzel meg is tudtak volna győzni, mert a példában szereplő embereket ismerem, tudom milyenek és elhittem volna hogy tényleg nem jó az a bizonyos dolog, és nekem se lesz jó. De előtte nem mondtak semmi konkrétat, csak utána jöttek elő a tényekkel. Miért???
2011. jún. 30. 20:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem jutott eszükbe és te biztosan kitartottàl a döntésed mellett.
2011. jún. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem akartak lebeszélni az adott dologról amit terveztél (mert esetleg látták hogy mennyire motivált vagy) és azt akarták hogy a saját tapasztalatodból tanuld meg. Ha teljesen konkrétan meg akarták volna mondani miért, lehet nem hittél volna nekük, esetleg megharagudtál volna per pillanat rájuk, és ezt szerintem nem akarták.
2011. jún. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szóval most rájuk kened,h te belebuktál. mert ha elmondják h béla már belebukott akkor te nem kezdesz bele? ugyan. ha hallgatnál rájuk,alapból hallgatnál,ha meg nem akkor meg mindegy
2011. jún. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A ködödítésnek te is nagymestere vagy, mert így elég nehéz válaszolni, hogy nem tudjuk konkrétan miről van szó, legalább nagyjából.
2011. jún. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem rájuk akarom kenni, csak fáj, hogy utólag okosak, és az egészet ilyen "ugye hogy igazam lett" mosoly keretében adják elő. Egyébként nem ködösítek, a lényeg annyi hogy pályaválasztási kérdésről szólt a történet és másfél évig mindenki le akart beszélni. Mást se hallgattam csak hogy ne csináljam, mert nem vagyok rá képes és bele fogok bukni és hülyeség, nem nekem való stb. Most meg hogy már túl vagyunk az egészen hirtelen mindenki jön a konkrétumokkal, tanárnő férje ugyanazt a szakot hagyta ott amit én, egyik unokatesóm férje szintén, de amikor le akartak beszélni, akkor nem mondták el ezeket, csak utólag. És én ezt nem értem, hogy miért.
2011. jún. 30. 21:16
 6/6 anonim ***** válasza:
Másra nem tudok gondolni, mint hogy túl makacsnak hittek ahhoz, hogy bármivel is le tudnának beszélni róla, éppen ezért nem is akartak annyira elbizonytalanítani, hogy az eredményed kárára menjen ez a vészmadárkodásuk, valamennyire ők is bíztak benne, hogy sikerülhet. Most, hogy kiderült, hogy ez van, tulajdonképpen ezekkel a példákkal vigasztalnak!
2011. jún. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!