Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Szerintetek Hogyan lehetne...

Braunito kérdése:

Szerintetek Hogyan lehetne elejét venni a dizájner drogok hódításának?

Figyelt kérdés
több éve voltam szer használó , ez idő tájt megismertem a mai dizájner drogokat is, ami kimondhatatlanul gáz dolog.Azért tettem fel a kérdést mert egyszerűen nem bírom felfogni h mire várnak, hogy az összes fiatal abba legyen belenyomva h a társadalom és a hatóság nem tudta elfojtani ezeket (.....) dolgokat! na erre kérek választ , hátha olvassa ezeket valami komoly törvényképviselő menő manó aki , már a héten lép az ügyben! haha vicc. bár jó lenne!

2014. dec. 21. 20:37
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
81%
Csak boldogok akarnak lenni, mivel máshol nem találják meg. Én meg a boldogságra törekvést nem ítélem el.
2014. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 cli_hlt ***** válasza:
100%

- Prevenció (normális felvilágosítás, általános mentálhigiénés képzés, és nem ez a h*lye erkölcstan)

- Ártalomcsökkentés (party service, tablettatesztelés, tűcsere, belövőszobák, naloxone)

- Szubsztitúciós kezelés MINDEN szercsoport esetében, így szintetikus kannabinoidok esetében pl. orvosi kannabisszal

- A fogyasztás dekriminalizálása (ezáltal a fogyasztók bátran fordulhatnak orvoshoz, most ha valaki rosszul lesz, nem mernek orvost hívni)

- Bizonyos szerek legalizálása (kannabisz származékok, de egy stimuláns / entaktogén is hiányzik a palettáról, MDMA / katinon tájékon kellene körülnézni)

2014. dec. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Nehéz dolog ez! Az utolsó hozzászóló volt a legközelebb a téma "megoldásához" de mint tudjuk, amire itt lépni fognak a nagyok addigra , kitudja milyen mértékben fog rosszabbodni a dolog. Nekem vannak saját tapasztalataim amint le is írtam, de én a saját elhatározásomból léptem ellene, de amire ide elértem sok sok időbe tellett! Biztos vagyok benne más nem fog csak úgy dönteni egyik napról a másikra! nem is könnyű !
2014. dec. 22. 11:43
 14/16 hardenberg válasza:

Teljesen visszaszorítani csak olyan drasztikus módszerekkel lehetne, amelyet egyes ázsiai államokban ma is alkalmaznak (nulla tolerancia, nyilvános kivégzések, botozások). Tudom drasztikusan hangzik, de amíg egyrészről a társadalmunk ilyen bestiálisan szétesett állapotban van, (válság szellemi-lelki-fizikai szinten maximálsira fokozva) és nincs komoly visszatartó ereje a nevetséges büntetéseknek, addig egyrészt kereslet és kínálat is lesz ilyen szerekre.


Mivel a nyugati civilizációkban a fent említett drasztikus módszerek nem alkalmazhatóak, a dizájner drogok akkor fognak visszaszorulni, ha az általános társadalmi krízis-helyzet is csökken. Addig viszont mindent meg kell tenni fogyasztói oldalról is a felvilágosításra, negatív, sokkoló példák bemutatására, a megfelelő drog-alternatívák (közösség, sport, építő szabadidős tevékenységek) terjesztésére. A büntetési tételeket viszont emelni kell, és visszaeső fogyasztók esetében is meggondolandó valami retorzió alkalmazása (nem börtönre gondolok elsősorban, hanem pl. kötelező közösségi munkára, stb.)

2015. márc. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 openyoureye ***** válasza:
Hogy lehetsz ennyire álszent kérdező? Hisz te magad írtad, hogy te is belekóstoltál a dizájner drogokba, szal most nem értem mire fel vagy úgy oda ezért a dologért amit te is ugyan úgy használtál? Jaa, most hogy már nem tetszik, és letetted akkor már be kellene tiltani, de míg használtad, hallani sem akartál erről. Hányingerem van az ilyen szélsőséges hozzáállástól, főleg az olyanoktól akik előbb bort ittak, majd vizet prédikálnának mikor már kiszórakozták magukat. Nem kell itt semmit sem tiltani, mindenki saját felelősége, hogy akar e vele élni vagy sem. Aki akar, úgyis megszerzi aki pedig nem, az meg ha utána dobnák sem érdekelné. Tudod mit kellene tenni? Informálni az embereket ezekről a dolgokról,hogy el tudja dönteni mennyire veszélyes számára a dolog és kockáztat e vagy sem. Ártalom csökkentésről hallottál már?
2016. szept. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:

15


Az nem jut el a fogyatékos agyadig, hogy benőtt a feje lágya vagy tapasztalatból tudja milyen veszêlyes, te féreg?

nov. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!