Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a helyzet a skandináv...

Mi a helyzet a skandináv országokban (főleg Svédországban) az alkohollal?

Figyelt kérdés
Lehet fogyasztani? Ha igen, milyen korlátozásokkal?
2010. febr. 15. 03:16
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Hát, az országon belül a 3.5%nál nagyobb alkoholtartalmú italokat csak az állami üzletekben lehet vásárolni. Hogy itt milyen korlátozásokkal, azt nem tudom.

Viszont rendelhetsz Svédországból az interneten is alkoholt, és ebbe már nem szólhatnak bele, mert az Európai Bíróság elmarasztalta őket egy ilyen ügyben. Ezt már nem tilthatják meg.

Ettől függetlenül, az országon belüli alkoholmonopólium fennmarad.

2010. febr. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Isznak mint a gödény, a finnekkel együtt az a szokásuk hogy hajóutakon kb. 10 perc alatt berúgnak és a tengerbe okádnak. Nagyon alkoholisták. Rokonom kint él, elég durván tolják az italozást.
2010. febr. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát a finnek, az tuti. Azok meg Észtországba járnak át olcsó piáért.
2010. febr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rengeteget isznak,épp ezért nagyon drága náluk az ital.
2010. febr. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Norvégiában voltam síelni tavaly márciusban, egy Hemsedal nevű síparadicsomban. Egyik este a helyi szupermarketben sört akartam venni,az itthoniaknak. Mikor indultam volna a hűtőpult felé,egy rács ereszkedett le előttem,elzárva az alkohol felé vezető utat...:) Nagyot néztem,de unokatesóm,aki kint él a családjával évek óta-felvilágosított,hogy itt este már nem lehet alkoholt venni,megelőzendő a berúgásokat...:P
2010. febr. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!