Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Milyen olyan magyar szokások...

Milyen olyan magyar szokások vannak, amik az olaszoknak kifejezetten furák lehetnek?

Figyelt kérdés

Olaszok számára kell egy ilyen előadást tartani, de sajnos nekem nem túl sok jutott eddig eszembe... Olyan szokások is jók amik fordítva vannak így hogy a magyaroknak fura! Én ezeket vettem észre:

1. Magyaroknál általában le kell venni a cipőt a lakásban

2. A magyarok étkezés előtt isznak pálinkát, míg az olaszok étkezés után bort

3. Míg Budapesten a buszoknak pontos menetrendjük van, Rómában az nincs feltüntetve, csak annyi hogy hajnal 4től éjfélig jár

4. A magyarok bármely napszakban szoktak cappucinot inni, míg az olaszok szigorúan kb csak 12-ig

5. A magyarok előétele általában mindig egy tál leves, míg az olaszoknál nem túl jellemző a leves fogyasztása

6. Kint olaszországban, ha kérsz egy kávét adnak egy pressot, míg itthon a pincér nagyvalószínűséggel rákérdez, hogy na de milyet?!



Köszönöm előre is a segítséget! Fontos még hogy ezt olaszoknak adom majd elő, tehát olyat ne írjatok hogy, nem tanulnak rendesen nyelvet, a piros lámpa nekik csak jelzés értékű, hogy állandóan elkésnek stb:D!



2015. márc. 16. 16:28
 1/4 anonim válasza:
84%
Én olaszországban olyannal találkoztam hogy ha a pizzára ketchupot kérsz akkor néznek rád mint a borjú az új kapura :D
2015. márc. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első, válaszadó! Az sértés a szakácsra nézve, mert azt suggalod, hogy nem ízlik a főztje. :)
2015. ápr. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%

- Mi összetörjük a spagetti tésztát, vagy akkár össze is vágjuk, a tányéron. Náluk ez szentségtörés. "matador del pasta" (tésztagyilkos)

- demonstráld a méretét egy magyar gombóc fagyinak :D biztos meglepődnek.

- húsvéti locsolkodás

- mi sokkal kevesebbet gesztikulálunk, hadonászunk, mutogatunk beszéd közben

- étteremben nem mindig férfiak fizetnek, hanem osztoznak a számlán a nőkkel. ezen meg fognak lepődni!

2015. ápr. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
húsvéti locsolkodás
2015. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!