Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért van az, hogy a '90-es...

Miért van az, hogy a '90-es évek elején annyi ember adott hülye neveket a gyerekének?

Figyelt kérdés
A kortársaim között csomó a Dorisz, Dorina, Karina, Dalma... én nem mondom, hogy csúnyán hangoznának, csak nem értem, honnan jöttek ezek. Nem is beszélve a mai nevekről: Mira, Napsugár, Lara... miért éreznek az emberek kísértést, hogy ilyen hülye neveket adjanak a gyereküknek? Az Attila, Péter, Enikő, Zoltán, Andrea ma már miért nem jók? Miért kell mindenkinek indián nevet adni?
2015. márc. 25. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem miért engedi az állambácsi ezeket, mert vannak ugye irományok erről hogy milyen nevek alapján anyakönyvezhető egy kisgyerek amikor megszületik, csak én szabályoznám ezeket a dolgokat hogy ha valakinek elvont nevet adnak pl Napsugár meg Eperke mert léteznek ilyenek is az a szülő belegondolhatna abba hogy ez idővel fogja majd zavarni a gyereket ha már felnőtt nő lesz és komolyabb pályát akar ahol azért ilyen gyerekes név nem igazán passzol jól. Ezt magyaráztam már egyik kolléganőmnek is aki cukinak tartja ezeket, de ő is igazat adott nekem hogy kár ezzel büntetni egy gyereket a későbbiekben. Ha valaki annyira akar ilyen neveket az adjon de 3. névnek és legyen a második neve egy normális magyar név, vagy bármilyen más külföldi ami normális.


A barátnőm eredeti neve Katica tényleg ezzel anyakönyvezték de csúfolták őt sokan, meg neki sem tetszett így 15 évesen át íratták a nevét a szülei. Mivel sokan megszokták a Katica nevet és Katinak becézték így Katalin lett a neve, de ő felvette még mellé a Boglárka nevet mert neki az is tetszett. A szülei is bánják ezt a döntést de elég fiatalok voltak amikor a barátnőm született még 20 évesek sem voltak és nem gondolták ezt végig.

2015. márc. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Korábban is adtak hülye neveket, csak akkor még nem volt internet, hogy azt is tudd, hogy az ország másik felében mivel nyomorítják a szülők a gyerekeiket. Találkoztam már 50 év körüli Szixtina nevezetű nővel.
2015. márc. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%

Minden kornak megvan a maga névdivatja, kár ezen rugózni. Régen is voltak szokatlan (semmiképp sem hülye) nevek, a jövőben is lesznek.


ld.: [link]

2015. márc. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A névdivat folytatódik, mindenki különleges nevet akar adni a gyerekének. Aztán néhány évtized múlva a mi neveink lesznek különlegesek.
2015. márc. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Ezt én sem értem miért engedi az állambácsi ezeket, mert vannak ugye irományok erről hogy milyen nevek alapján anyakönyvezhető egy kisgyerek amikor megszületik, csak én szabályoznám ezeket a dolgokat hogy ha valakinek elvont nevet adnak pl Napsugár meg Eperke mert léteznek ilyenek is az a szülő belegondolhatna abba hogy ez idővel fogja majd zavarni a gyereket ha már felnőtt nő lesz és komolyabb pályát akar ahol azért ilyen gyerekes név nem igazán passzol jól."



Ma már nagyon sok hülye név anyakönyvezhető, az meg nem az állambácsi feladata, hogy eldöntse, a szülők mit tehetnek és mit nem. Még csak az kéne. Nem, a szülőknek kellene, hogy legyen annyi józan eszük, hogy ne Meleg Eperkének nevezzék el a gyereküket. Egyébként a Katica szerintem még nem olyan gázos.



"A névdivat folytatódik, mindenki különleges nevet akar adni a gyerekének."



Pontosan erről van szó, és ez a szánalmas az egészben. Ez a "márpedig az én gyerekem különleges lesz" egy elképesztően proli gondolkodásra vall. Ez pont olyan dolog, mint kirakni facebook-ra a nyaralásról készült képeket ("Látod, én voltam külföldön!"). Ez a nagy különlegesnek tűnni akarás, csak a szülőről állít ki szegénységi bizonyítványt. Annyira ostoba, frusztrált kisemberek szokása ez a mindenáron kitűnni akarás. Erre volt az Antifaces-nek egy jó mondata: "A facemob egyedi akar lenni, és pont ezért nem lesz az." Ma mindenkinek az a mániája, hogy ő különleges akar lenni, ő márpedig nem a nyáj része. Na persze.

2015. márc. 25. 21:36
 6/6 anonim ***** válasza:

Gondolod, hogy pl. az Enikő név nem volt egy furcsa, hülye név annak idején? Vörösmarty találta ki, a ünő (szarvastehén) szóból alkotta. (Ahogy az Emese az emse (koca) szóból lett, termékenységvarázslatként.)

József Attila írásából tudjuk, hogy őt az Attila neve miatt ßasztatták, mert ilyen hülye név egyszerűen nem létezik, mondták neki.

Amikor engem 40-valahány éve Zsoltnak neveztek el, azt is egy hülye névnek tartották az akkori öregek, dédnagyanyám haláláig Zoltikának nevezett, mert nem hitte el, hogy ez nem a Zolika becézése.


Ahogy előzőleg írták, minden kornak megvan a maga divatja, amit később már nem tartanak olyan furcsának, akik ebbe nőnek bele.

2015. márc. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!