Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Miért mondják azt, hogy...

Miért mondják azt, hogy kellemes húsvéti ünnepeket? Miért nem csak ünnepet?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 3. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
26%
Talán, mert 2 napos ünnep?
2015. ápr. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Mivel két napos..
2015. ápr. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
attól még egy ünnep, akárhány napos
2015. ápr. 3. 22:00
 4/13 anonim ***** válasza:

"A keresztény egyház szertartásaiban a hosszú ünnepi időszak átfogja a kora tavasz és a nyár elejei hónapokat. Az előkészületi idő a nagyböjt, amely Jézus negyvennapos böjtjének emlékére, önmegtartóztatására tanít. Ezt kisebb-nagyobb ünnepek követik s a húsvéti ünnepkör a pünkösddel zárul."

[link]

2015. ápr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Érdekes kérdés, erre még nem is gondoltam. A karácsonyi ünnepekre is azt mondják, hogy kellemes v. áldott k-i ünnepeket.Így alakult ki.
2015. ápr. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Bazita válasza:
51%
Karácsony előtt szerintem azért mondunk kellemes ünnepeket, mert azt a karácsonyra és a szilveszterre is értjük, a két ünnep közt meg nemigen találkoznak az emberek. Érdekel engem is a kérdés, szerintem is furcsa.
2015. ápr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"karácsonyra és a szilveszterre"

Valójában karácsony és újév. A szilveszter nem ünnepnap.

Amúgy a válasz a #4-es kommentben.

2015. ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem keresztények is így mondják, szerintem elég kevesen ünnepelnek hónapokat, és akik kívánják se gondolnak erre
2015. ápr. 4. 20:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérdeztél, a négyes válaszolt. Akár tetszik, akár nem, ez a válasz a kérdésedre.
2015. ápr. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem kell bonyolult dologra gondolni. Ünnep az ünnepnap. Húsvétkor, karácsonykor kettő nap. Azaz kellemes ünnepnapokat. Ez hosszú, a népnyelv egyszerűsít. A napot egyszerűsíti ki, a többesszámot nem, mert a két nap marad. Tehát: kellemes ünnepeket. Aztán megszoktuk.
2015. ápr. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!