Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Tudtok mondani tipikus magyar...

Tudtok mondani tipikus magyar unnepeket?

Figyelt kérdés

Nem allamalapitasra es nemzeti unnepekre gondolok...gondolok olyanra ,amit kulfoldieknek erdekes lenne elmeselni

Kulonleges etelek ,italok

Nem jut eszembe semmi ,pedig holnapra kene irnom rola....



2015. ápr. 13. 16:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Disznóvágás.

Pálinkafőzés.

Szüret.

2015. ápr. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Busójárás!!!


Amit az 1-es ír, valószínű van máshol is!

2015. ápr. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Es ezeket unnepnek lehet nevezni?
2015. ápr. 13. 16:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezek nepszokasok:(
2015. ápr. 13. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:
Tipikus magyar (vagy más népek) ünnep általában munkaszüneti nap. A többi magyar (és más népek) jellegzetesség viszont népszokás, hagyomány.
2015. ápr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

"Namost nem értem a kérdést." (Safranek)

Kétféle ünnepünk van, nemzeti és vallási. Ha nem nemzeti ünnepre gondolsz, akkor vallási lehet, ami nagyrészt megegyezik az összes keresztény országban.

A magyar kereszténységben azért néhány ősmagyar természetvallási elem megőrződött, pl. Gyümölcsoltó Nagyboldogasszony ünnepe csak nálunk van (volt). Összevont nőnap, anyák napja és Valentin-nap, keress rá.


Különleges ételek, italok? Ez meg egy egészen más téma. Gyümölcspálinka csak nálunk van (meg aki a környéken eltanulta tőlünk, pl. románok). Lecsó csak nálunk van. Ezek a tejfölös habart főzelékek a legtöbb országban ismeretlenek, van, ahol még tejföl sincs. Körözött is csak nálunk van. Túró rudi modern, de hungarikum. (Egyetlen magyar gyártású élelmiszer, amit a szászrégeni Kauflandban láttam.)

2015. ápr. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) igazabol ez egy feladat h irjal egy olyan tipikus magyar (nekem ugye magyar) unnepet es ird le h milyen kulonleges etelek italok vannak....augusztus 20.at irtam ,mivel az a kenyer unnepe is ugye:)
2015. ápr. 13. 21:36
 8/11 anonim ***** válasza:

6. válaszolót idézve: "Namost nem értem a kérdést." (Safranek)

Most tipikus magyar ünnep, vagy tipikus magyar ünnepi ételek, vagy tipikus magyar ételek kellenek?


Tipikus magyar ünnepi étel lehet karácsonykor a halászlé, január 1-én a lencsefőzelék, húsvétkor a sonka-torma-tojás, május elsején a sör-virsli

2015. ápr. 14. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Tipikus magyar unnep ,mikor tipikus magyar szokasok,etelek vannak
2015. ápr. 14. 18:20
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

#2


A busójárás eredetileg nem magyar, hanem horvát (sokác) hagyomány, és több horvátországi településen is létezik. De ennek ellenére a mohácsi busójárást valóban hungarikumként tartják nyilván.

2015. ápr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!