Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » A románok kiket tartanak még...

A románok kiket tartanak még románnak Mátyás királyon kívül?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jópár erdélyi főnemest még, de szerintem a legzavaróbb, hogy úgy érzik Vitéz Mihály egy korai egyesült Románia királya volt, pedig csak egyszer betört Erdélybe és bevette Nagyszebent. Nézd meg az angol wikipédián, ott is van egy térkép, ami 17. századi Romániáról beszél. Meg a mániájuk, hogy Vlad Tepes Erdély fejedelme volt...
2015. ápr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
Drakuláról én éppen azt hallottam, hogy őt pont magyarnak próbálják eladni, mert ő azért mégsem pozitív figura volt, tehát ő csak magyar lehetett. :D
2015. ápr. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de szlovák tankönyvekben megjelent nyomtatásban, hogy Jézus szlovák volt. Határontúli osztálytársaim mondták, hogy az ő tanáruk kihúzatta ezt a részt a könyvből.
2015. ápr. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Az annyuk kinnyáról is azt hiszik, hogy román. De tulajdonképpen kit érdekel? Azt hisznek amit akarnak.
2015. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
79%
Vitéz Mihály ( Mihai Viteazul) és Karóba húzo Vlad, vagy Vlad Țepeș is román volt, a románok szerint. Nem tudom, hogy Drakula, hogy jönne a magyarokhoz, amikor még magyarul se tudott.. Kastélya is csak itt, Romániában volt/van én úgy tudom..
2015. ápr. 15. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Gábor Áronról, Dózsa Györgyről is hallottam már, hogy szín román volt - szerintük.
2015. ápr. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg Széchenyi Istvánt nem tartják románnak? xD
2015. ápr. 15. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Vagy Szent Istvánt.
2015. ápr. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#5


Drakulának volt ingatlanja Pécsett is, de ez persze semmit nem árul el a nemzetiségéről.

https://www.youtube.com/watch?v=NP4eAEtRDSY


Janus Pannoniust pedig mi tartjuk magyar költőnek, holott horvát volt az anyanyelve és latinul írta az összes művét :D

2015. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
1 nap alatt 9 válasz. Ezért mindenkinek megy a zöld pacsi
2015. ápr. 16. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!