Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Csak Magyarországon kong...

Csak Magyarországon kong délben a harang?

Figyelt kérdés
Csak Magyarországon, vagy máshol is?

2015. ápr. 19. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
96%
Másütt is, bát magyar az eredete. A pápa rendelte el, miután a magyarok megállították a törököket, és nem vagyok tökéletesen biztos, de a nándorfehérvári csata után, ha jól emlékszem. Pontosan nem tudom, hol kongatják, az alapján, hogy a pápa rendelete, katolikus vidékekre tippelek. Azt tudom, hogy itt Erdélyben még nem jártam olyan helyen, hogy ne lett volna déli harangszó.
2015. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amit az első írt én is így tudom. eleinte Magyarországon volt a déli harangozás, de mivel vallási alapja volt a dolognak, így már azok a templomok főleg külföldön ahol a katolikus vallás van jelen ott mindig van déli harangozás. Nálunk felvidéken is van harangozás délben, sőt Horvátországban is jártam olyan helyen ahol ez szintén megvolt. Erdélyben, szintén. Sőt Ukrajna egyes részein főleg a magyarok lakta településeken is van ilyen.
2015. ápr. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
"A déli harangszó minden nap déli 12 órakor megszólaló, az Úrangyala imádságra hívó harangszó. Az egész világon elterjedt szokás a katolikus templomokban, de Magyarországon sok helyen protestáns templomok is harangoznak délben. Az 1456. július 22-én kivívott törökök elleni győzelmet, a Nándorfehérvári diadalt, egész Európa kitörő lelkesedéssel és megkönnyebbüléssel fogadta, a pápa a győzelmi örömhír megérkezésének napját – augusztus 4-ét, "Urunk színeváltozása" ünnepét – főünneppé nyilvánította, és az Imabulla korrekciójában a déli harangszóhoz hálaadó imádságot rendelt."
2015. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hozzátenném, hogy nemcsak Magyarországon, Erdélyben is.
2015. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Máshol is
2015. ápr. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Máshol is. Rómában is a déli harangszó után a Szentatya elimádkozza az ablakából az Úrangyalát és beszél is a zarándokokhoz.
2015. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Katolikusoknál az egész világon:

[link]

2015. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%
A pápa nem a diadal után rendelte el.... azért rendelte el hogy egész Európa imádkozzon a magyar katonák lelki üdvéért.Ugyanis mindenki teljesen biztos volt abban, hogy a magyar katonák nem arathatnak győzelmet. Ha logikusan végig gondoljátok rá jöttök, hogy akkoriban harangszó nem járt csak koronázáskor és temetéskor....
2015. jún. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!