Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert nem harangoznak rendszer...

Miert nem harangoznak rendszeresen Magyarorszagon?

Figyelt kérdés
Rengeteg orszagot beutaztam a munkam miatt, es feltunt, hogy bizony tobbsegukben rendszeresen harangoznak. Pl.: Olaszorszag legkisebb, legszegenyebb falujaban is utik a negyedet, felet, harom negyedet, es az orat!!! Nalunk meg szinte mar delben sem. Pedig nyugtatoan hatott ram!!! Hova tunik a sok adomany, ha mar erre sincs penz...

2014. nov. 7. 09:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Én megőrülnék, ha állandóan kongatnák azt a harangot.
2014. nov. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Harangozni szoktak, délben. Aztán szertartások (mise, istentisztelet stb)elején és végén, temetéseken is. Ahol a negyed, fél és háromnegyed órakor megszólal valami, az szerintem óra, és nem külön harangozás. Budapesten is van nem egy templom, ahol ilyen óra van a toronyban. Amúgy mi nyugtató van abban, hogy negyedóránként megszólal valami?
2014. nov. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
az 1456-os nándorfehérvári győzelem óta harangoznak minden délben Hunyadi János tiszteletére.
2014. nov. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk harangoznak minden délben (+ természetesen misék előtt). Emellett ütik a negyedet, felet, háromnegyedet és egészkor is megszólal a harang :) (15e-es város)
2014. nov. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Több magyar városba is szoktam járni, mindenhol van déli harangszó és mise előtt is harangoznak. De őszintén szólva én még olyanról nem hallottam, hogy a templomoknak kellene ütni a negyedet, felet, háromnegyedet és az órát. Szerintem ez teljesen fölösleges és értelmetlen dolog.
2014. nov. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Harangozni a toronyban vagy mellette levő haranggal szoktak, de nem minden negyedórában.

Amelyik templomban van toronyóra, és működik is, az üti a negyed, fél stb. órákat.

Ne keverd össze a kettőt!

2014. nov. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rohadtul nem hiányzik, hogy negyed óránként zúgjon egy harang a fülemben, pláne, hogy a templomok környékén elég sokan laknak. Képzeld csak el milyen kellemes lehet annak az anyukának, aki nagy nehezen elaltatta a gyerekét, aztán BIMM-BAMM, máris felébredt a gyerek, vagy az öregasszonyt, aki nem állandóan fáj a feje nyilván nagyon boldog lehet, ha ott kongatnák a harangot a füle mellett. lehet, hogy hallottál már olyanról, hogy csendháborítás, na most azt képzeld el, hogy egy olyan országban, ahol a nyuggerek már azért rendőrt hívnak, mert hangosan futkározik az albérlő gyereke, szerinted okos dolog lenne negyed, de akárcsak fél óránként is kongatni egy harangot? A fejemet rá, hogy te lennél a legjobban kiakadva, ha szomszédodban lenne a templom és egy éjszakai műszak után, amit leteszed a fejed máris üvölt a füledbe egy nagy rézhenger. ha meg akarod nyugtatni magad, akkor töltsd le egy harangzúgást hangfelvételt, állítsd be az ismételt lejátszást, vegyél fel egy fülhallgatót, aztán kész, de ne képzeld azt, hogy csak azért, mert neked az jól esne, ha kongana melletted állandóan egy harang, abból ne azt vonja már le a 8 bites agyad, hogy mindenkinek jó. Én szeretem a Guns n Roses-t, mégse megyek ki az udvarra 5000000 wattos hangszórókkal és üvöltetem a Welcome to the Jungle-t és állítom azt, hogy "há ha nekem teccik akkor nektek is teccik".
2014. nov. 7. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is városa válogatja. Nálunk óránként kolompolnak, ráadásul két templom is van a környéken, és sunyi módon, amikor az első abbahagyja, akkor zendít rá a másik másodpercre pontosan.
2014. nov. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 homo ludensz ***** válasza:
Figyeljetek ide egy pillanatra. Budapesten a forgalom zajában erősen figyelni kell hogy halljad a déli harangszót.Régebben mikor még kijártak vidéken a földet megművelni hát nem volt okos telefon meg okos óra de ott volt a falu haragja vagy harangjai. Ehhez igazították az életritmusukat a "népek". Akkor kötélen húzta a harangozó a levesnótát s ma villanymotor teszi. A toronyóra tényleg nem létszükséglet mert a régieket úgyis a verebek hajtják. BP. külső kerületében lakom és hallani mind három felekezet templomának a harangját. Fél egy után öt perccel dudált a vegyiművek és rohantunk a suliba. Az ma már nem dudál mert elvitte a privatizáció. A templomokat jó hogy nem privatizálták így biztosan mindenütt harangoznak.
2014. nov. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, sok-sok adományt adtál már toronyórára és hiányolod az eredményt :)

Hetesnek: aki templom mellett lakik megszokja a harangszót. A kisbaba is ehhez szokik hozzá.

2014. nov. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!