Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mi a különbség egy északi és...

Mi a különbség egy északi és egy déli olasz élete, életstílusa, életfelfogása között?

Figyelt kérdés
2010. febr. 21. 20:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más, főként azért, mert más éghajlat. Északon hegyek vannak, meg hideg, délen szánsájn, bícs, parti.
2010. febr. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én éltem Rómában, szerintem ott és északabbra "kevésbé mediterránok" az emberek. Szóval nem olyan ordibálós-temperamentumos-"őrült" fazonok. Persze, mindenki külön egyéniség, általánosítani meg buta dolog.
2010. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az északi macskát is eszik . :) Az északon élő olaszok nem szeretik a déli olaszokat,lenézik őket.Egyébként észak-olaszország gazdagabb rész is ,mint dél.
2010. febr. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Északi olaszok európai nép. Sokáig Ausztriához tartoztak, meg amúgy is, aki Európa közepe felé van, az mindig kultúráltabb, mint a pereme felé esők: lásd Írország és Anglia, stb... Persze nem jó ez a kultúráltabb kifejezés, mert mindenkinek megvan a saját kultúrája, a déli olaszok pl. sokkal jobbak a zenélésben, az andalító dalok éneklése, a nagy szív, a nagy hangoskodás, azt hiszem, ők a boldogabbak, lélekben gazdagabbak, pénzben viszont sokkal szegényebbek.
2010. febr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Északi olaszok germán vérrel kevertek (ott volt a Ném.-Róm. Császárság legdélibb területe), a déli olaszok pedig arab vérrel vannak keverve. Ezért van, hogy a szicíliait összekevernéd a cigánnyal, míg az északi olaszok sok a szőke kékszemű.
2010. febr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"a déli olaszok pedig arab vérrel vannak keverve. Ezért van, hogy a szicíliait összekevernéd a cigánnyal, míg az északi olaszok sok a szőke kékszemű."


A vicc csak az, hogy Szicíliaban hosszú ideig a normandok (vikingek) voltak az "urak", így ott is lehet látni, nem is olyan ritkán, szőke, kékszemű embereket! ;)


Nagyon sok északi típusú épület, vár is látható, még ma is!

2010. márc. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De a déli olaszok között sokaknak van görög vérük is nem?Én úgy tudom délen a görög vér a meghatározó
2010. márc. 3. 21:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Marcello D'Orta, Én reméljem megúszom c. fogalmazásgyűjteményében (MO-n is megjelent már vagy 4x az utóbbi 15-20 évben) van egy nagyon jó, amikor a dél-olasz srác az apjához (aki elment dolgozni északra, hogy fenn tudja tartani a családját) ír szülinapjára levelet. Na, abban a pár sorban, amit egy 10 éves gyerek írt, asszem megvan minden, ami a két országrész viszonyáról leírható.
2010. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A vicc csak az, hogy Szicíliaban hosszú ideig a normandok (vikingek) voltak az "urak","


Ez igaz, de általában a hódítók hamar elkeverednek a köznéppel. Észak-Afrikéában is hol van ma már a germán vandálok nyoma?


"így ott is lehet látni, nem is olyan ritkán, szőke, kékszemű embereket! ;)"


Túristákat biztos, de igazi siciliano az 100 hogy nem nordikus típus, vagy csak nagyon elvétve.


"Nagyon sok északi típusú épület, vár is látható, még ma is!"


Bocsi, de ez sem igaz, művtörire jártam 2 félévig, pont hogy a vikingek is átvették a bizánci-mór stílust, így nincsenek északi épületek délen.

2010. márc. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!