Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Külföldi és itthoni szokások....

Külföldi és itthoni szokások. Miben különböznek, és mit lenne jó itthon is bevezetni? Találkoztál már számodra bizarr szokással is?

Figyelt kérdés
Olvasgattam interneten más népek szokásairól, és kíváncsi lennék, ki mit tapasztalt, miben térnek el a külföldi szokások az itthoniaktól? Lehet beszédben, öltözködésben, étkezésben, munkában, bárhol, ami eszetekbe jut. Mit tartottatok hajmeresztőnek, és mi az, amit szívesen vennétek itthon is? Én pl. örülnék annak, amit Japánban alkalmaznak, hogy az újonnan megvett könyvet becsomagolják. Sajnos, volt már olyan, hogy valaki konkrétan szemügyre vette, milyen könyvet vettem, mivel a szatyor, amibe tették, elég átlátszó volt. Kissé kényelmetlen volt :D Vagy, amikor Bécsben voltam, akkor mindenki előre engedett a pénztárnál, akinek tele volt a kocsija, miközben én csak egy ivójoghurtot vettem :-) Ennek is örülnék.

2015. máj. 1. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem az tetszik a lei-ben, hogy műanyag, nincs benne 2-es vagy 20-as, és elhanyagolható az apró mennyisége. Szinte mindenhol kerekítenek 1 lei-re. Ezt átvehetnénk mi is.
2015. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
#1 Szerintem meg agyrém a műanyag lej, lehetetlen kötegben tartani, folyton szétcsúszik!
2015. máj. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nem mondom, hogy szívesen átvenném ezt a szokást de Tunéziába a piros lámpa csak dísznek van. :D
2015. máj. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én meg úgy tudom, hogy Olaszországban sem veszik figyelembe, inkább csak jelzés értékű. Kínában pedig büntetik azt, ha egy kocsi lassít, vagy megáll a gyalogosátkelőnél...
2015. máj. 5. 15:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Finnországban nem nagyon érdekli az embereket mi van rajtad. Lényeg, hogy tiszta legyen és ne sértő. Még állasinterjúra sem kell kisestélyiben menni.

Ez sokaknak furcsa, de Finnországba mindenki szipog, nem véletlen amikor a -20 fokból felszállsz a vonatra ahol meleg van, egyértelműen elkezd folyni az orrod. Eleinte zsebkendőztem, de felesleges mindenki szipog és hiába használsz zsebkendőt fél perc és megint folyik.

Plusz az ország drága, de pl. az uszoda, korcsolyázás tömegsport ingyenes vagy nagyon olcsó.


Szingapúrban rengeteg büntetés létezik, némelyik túl szigorú, de a szemetelésért én is büntetnék. Tetszik, hogy ott fontos a közbiztonság, ha valahol pl. feltörnek egy autót, kiraknak nagy rendőrségi plakátokat, hogy szemtanúkat keresnek.

2015. máj. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Németországban a legtöbb iskolában van egy nagy ebédszünet, ami 30-50 perces is lehet. Szerintem ez azért nem praktikus, mert a gyerekek délután 3-ig is gyakran bent vannak. Viszont több időt töltenek közösségben, ami nem rossz:)

Nekem most csak ennyi jut eszembe:D

2015. máj. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az ebédszünet számomra nem furcsa, nálunk is általános iskolában gyakran volt egy órás :D A külföldieknek az a furcsa a magyarokban, hogy papucsot vesznek, ha benn vannak a házban. Nyilván elfogult vagyok, de szerintem ez nem hátrány, inkább előny... Egy külföldi ismerősöm meg nagyot csodálkozott azon, hogy amikor elkezdett enni, mindenki mondta neki, hogy Jó étvágyat! Persze, nem értette, de rákérdezett, és megmondtuk neki, mit jelent. Nagyon tetszett neki, szívesen vette volna odahaza is, mert náluk nincs ilyen szokás :D Már nem emlékszem, honnan jött :(
2015. máj. 13. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!