Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mire vagy büszke, mint Magyar?...

Mire vagy büszke, mint Magyar? Miért szeretsz Magyarnak lenni? Mit jelent számodra Magyarnak lenni?

Figyelt kérdés

Én nagyon szeretek Magyarnak lenni, és egy csomó mindent tudnék írni, hogy miért: különösen művelt nép lehettünk régen (nyelv, harcművészeteink, művészetünk, múltunk, stb), nagyon sok minden van, amit szeretek a Magyar népben, a múltunkban.


De én magam, mint Magyar ember, miért lehetek büszke magamra, mint Magyar emberre? Én átlagos ember vagyok.


Ne gyertek azzal légyszi, hogy vegyült a nép másokkal, mert nem az számít, hanem a hazaszeretet. Egyébként is nyilván nem tudom, hogy őslakos Magyarok voltak-e a felmenőim, de sokáig visszamenőleg itteniek voltak, az őseim nevei is Magyar nevek voltak, a külsőnk is a korabeli ábrázolásokban lévőhöz hasonlít, bár ez nem bizonyíték.


Lehet, hogy butának tűnik a kérdés, de nagyon kérlek, ne értsetek félre: büszke vagyok a Magyar kultúrára, a tudósokra és őseink ügyességére, intelligenciájára. De mi van a jelennel?


2010. márc. 22. 20:55
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy kérlek szépen, ne barkácsoljatok le, hogy miért kérdeztem ilyent. Okosodni szeretnék a véleményetek, nézőpontjaitok alapján, nem lecseszést kapni.
2010. márc. 22. 20:57
 2/31 anonim ***** válasza:
92%

Semmire. Én úgy gondolom, az ember arra lehet őszintén büszke, amit saját erejéből elért. Azért viszont semmit sem tettem, hogy magyar legyek.


Félreértések elkerülése végett nem szégyellem a magyar kultúrát, de valami más pozitív érzést érzek iránta büszkeség helyett.

2010. márc. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
84%

Azért vagyok büszke, mert ide születtem, ez a hazám. Néhány elvakult úgy is le fog pontozni, de ha Törökországba születtem volna, akkor azt szeretném, ha Kínába, akkor azt. Ez egy természetes érzés az emberben. Így, mivel magyarnak születtem, Magyarországot szeretem, ide köt millió dolog. Mivel nyelvésznek tanulok, így talán a legelsőnek a nyelvet említeném meg. Nagyon szeretem, mert ritka és különleges. Imádom a történelmünket is, mert nagyon kalandos. Természetesen vannak rossz dolgok, sok mindent elrontottunk (Mohács, nemzetiségi politika a 19 század végén- 20. század elején, intolerancia néhány népcsoporttal szemben, stb).

De összegezve, igenis szeretek magyar lenni, és ha külföldre megyek, ott is büszkén fogom vallani a származásom, és igyekszem öregbíteni a hazám hírnevét.

2010. márc. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%
Én arra vagyok büszke,amit elértem,önerőből. Az meg hogy hová születik az ember ,majdnem teljesen mindegy ha tisztességesen dolgozik magán és a jövőjén. Külföldön nem szégyenlem,hogy honnan jöttem,de nem is verem a mellem hogy magyar vagyok,teljesen jelentéktelen. Szeretem a magyar ételeket egyébként,ezen kivül itt élnek a barátaim,a családom,itt nőttem fel szóval nyilván ide kötődök,de a bvüszkeség nem a legjobb szó erre szerintem.
2010. márc. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
93%
Én a kombinora vagyok büszke.
2010. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
80%

Büszke vagyok arra, hogy könnyen tanulok idegen nyelveket, és hogy önerőből elérhetek olyan dolgokat, amik másnak vagy csak álom, vagy csak protekció jóvoltából kap, mert a feneke alá nyomják.


A magyarságomról nem tehetek, ide születtem, és kész, vannak nemesi és hősi őseim, ez egy állapot, én kértem vagy nem, az szép kis elméleti kérdés lenne, a mai magyarokról általánosságban nem túl jó a véleményem, sokan képtelenek emberségesek lenni, áttaposnak a másikon, és ezt szégyellem, szégyellem, hogy ilyen emberekkel is közös a hazám, akik szégyenei az országnak, és egyáltalán az emberiségnek, tisztelet a kivételnek, de talán érdekes lehet az alábbi kérdés:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__egyeb-ker..

2010. márc. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
70%

Büszke én is arra vagyok, amit saját erőből elértem, de valahol az is büszkeséggel tölt el, hogy ez a nép mennyi mindent túlélt, és mennyi zseniális embert adott a világnak. Mindig libabőrös vagyok, ha a Himnuszt hallom, és imádok itthon bolyongani, felfedezni mindent ebben az országban. És imádok elutazni, mert olyan jó hazajönni:)

Csatlakozom a nyelvészhez, nagyon szeretem a magyar nyelvet, csodálatosan árnyalt, és nincs még egy nyelv (bár csak hármat ismerek ezen kívül), ahol egyetlen történésre legalább 5 kifejezés van:D

2010. márc. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
59%
A 'nyelvész' vagyok. 21: 55-ösnek. Nem akarok ünneprontó lenni, gyönyörű a nyelv, de annyira nem különleges, mint hisszük. A többi nyelvben ugyanúgy vannak különleges dolgok, pl. az angolban a birkára is 2 szó van (sheep, lamb), attól függően, hogy az élő állatra vagy a húsra gondolunk, ugyanígy van a wood illetve a tree. De még lehetne sorolni, ezzel azt akarom kifejezni, hogy nekünk ez a legszebb, hiszen az anyanyelvünk, de egy idegen szemével nézve semmivel nem különb a többi nyelvnél.
2010. márc. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Én is hasonlóképp gondolom, érzem.

Nyelvünk hangzása, összetettsége, részletessége tényleg gyönyörű. A rovásírást is szeretem.

Egyébként a sárga villamost én is szeretem, bár a Combino-t nem Magyarok gyártják.

2010. márc. 22. 22:31
 10/31 A kérdező kommentje:
22:19-es-nek: igen, tényleg vannak érdekes dolgok más nyelvekben is (pl. a németeknél az, hogy a tárgyakat is nemek szerint osztályozzák), de ennyire sokrétű nyelv nem sok van. Egyszer láttam egy statisztikát (már nem tudom, hol), az volt benne, hogy nekünk van a legtöbb vagy közel a legtöbb szavunk.
2010. márc. 22. 22:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!