Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Mivel ápolhatom a karikás...

Mivel ápolhatom a karikás ostoromat?

Figyelt kérdés
Eléggé száraz és kemény lett a bőr. Félek hogy elszakad. Olvastam megoszló véleményeket arról, hogy lehet disznózsírral, vagy pedig napraforgó olajjal. Erről mi a véleményetek?

2015. aug. 24. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:

Nincs karikás ostorom, de a bőr cuccaimat (táska, bőrtarisznya, övtáska, bőrkabát, derékszíj, néha cipő is) növényi olajjal ápolom. Lenolaj lenne a legjobb (nincs szaga, nem avasodik), de legtöbbször napraforgó van csak otthon. Nekem teljesen bejön. A bőr visszakapja a rugalmasságát, valamelyest vízhatlanná is teszi és szép selymes fényt is kap tőle.


Ha mások azt mondják, hogy jó a karikásra is, akkor azt szerintem nyugodtan hidd csak el :)


Disznózsír is jó, én csak a szaga miatt nem szeretem.

2015. aug. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sima napraforgó olajjal bekened tökéletes lesz. Én nyeregszappannal, patazsírral kenegetem a lószerszámokat, ostorokat, azok is jók rá.

Egy csikós srác

2015. aug. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Helo!


Az olajokat jobb, ha kerülöd. Talan a legjobb minösegü olajokkal probalkozhatsz, de azok eleg dragak - ezaltal voltakepp nem erik meg.


A legjob a faggyu. En hentestöl szerzem, egy kerdest legalabb meger, hogy a környekeden levök tudnank-e szerezni. De a zsir is jo, amennyiben nem sozott!!! Ezen kivül Bohos Tamasnak van egy eleg jo aron beszerezhetö keszitmenye amit sokan hasznalnak.

2015. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!